İçeriğe geç

14 Mayıs’da Birey Ya da Sürü Olmanın Kararını Vereceğiz

14 Mayıs’da Birey Ya da Sürü Olmanın Kararını Vereceğiz

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında: “Ya yasaklara devam edeceğiz ya da özgür toplum oluşturacağız. Özgürlüğümüze ve hürriyetimize sahip çıkacağız. Ya birey diyeceğiz ya da sürü diyeceğiz” dedi.

 

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu.

 

Çayır, Türkiye’nin seçim arifesinde olduğunu söyledi. Çayır, Milli Yol Partisi’nin seçime hazır olduğunu ifade ederek, “Milli Yol Partisi kısa bir süre içerisinde dışarıya dayanmadan, kendisini dış güçlere bağımlı kılmadan içerisinden kendisine hükümdarlık hakkı tanıyanlara sırtını vermeden sadece millete dayanarak 1 yıl içerisinde seçime girebilme yeterliliğini ve gücünü elde etti. Şu anda Milli Yol Partisi kongre itibariyle 42 ilde ilçe kongrelerini gerçekleştirmiş, siyasi partilerin seçim yasasına göre 10 Nisan’dan sonra yapılacak bütün seçimlere girebilme yetkisine ve hukukuna sahiptir.

 

“Birey diyeceğiz ya da sürü diyeceğiz”

 

Çayır sözlerine şöyle devam etti;


“Eğer siz dik durur, gereğini yaparsanız bu hesabı bozarız. Bütün akıl sahiplerine, oy kullanacaklara, Türk milletine sesleniyorum; ya şu andaki mevcut hükümet sistemini devam ettirecekler ya değişim diyecek. Ya keyfiyet, kefalet diyecek ya ‘hayır, ben adalet istiyorum, bir zümrenin hükümdarlığını istemiyorum’ diyecek. Ya borçla yaşamaya devam edecek ya üretim diyecek. Yani ya gelecek diyecek ya karanlık diyecek. Türkiye’nin önündeki seçenekler bunlardır. Ya yasaklara devam edeceğiz ya da özgür toplum oluşturacağız. Özgürlüğümüze ve hürriyetimize sahip çıkacağız. Ya birey diyeceğiz ya da sürü diyeceğiz. Bu düzeni değiştirmek, adaleti tesis etmek, gençlerimizin geleceğini kendi vatanında aradığı bir Türkiye inşa etmek için varlığına Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlarına ihtiyaç var” diye konuştu.

 

Sen neredeydin… Bostan korkuluğumuydun?

 

“Kendi başbakan yaptığı adamı eleştirirken, milletin malını kendisine iç ediyor. Vakıf kurdu önce tahsis yaptı. Başbakan olunca da tahsis ettiği araziyi vakfına geçirdi. Sen neredeydin efendi. Bostan korkuluğu muydun, Cumhurbaşkanı değil miydin niye göz yumdun. Bunlar malı paylaşırken hiç sesleri sedaları çıkmaz, mal paylaşımıda kavga çıkarsa ondan sonra öğreniyoruz biz olanları. Milletin parasıyla siyaset yaparken güzel” dedi.

 

Muhalefet sırayla çay partisi yapıyor

 

“Muhalefet de aklını başına almalıdır. Aylardır konuşuyorlar. Sırayla çay partisi yapıyorlar. Umudunuz var mı, yok. Projeniz var mı, yok. Oturup oturup kalkıyorlar, iktidarın ekmeğine yağ çalıyorlar. Eğer yeniden Tayyip Erdoğan güçlenirse bu kafalar yüzünden güçlenecek” dedi.

 

“Emekli olanların maaşı asgari ücretin altında, ben de onlardan birisiyim

 

“Şu anda emekli olan bir vatandaşın maaşı asgari ücretin altına ben de onlardan birisiyim. Bu milletin 10 sene önce asgari ücretin üzerindeydi emekli maaşı. Şu an devletten nemalananların hali güzel. İktidara uzak olanların anası ağlıyor. 21 senedir ülke yönetiyorsun 21 yılda yapamadığın unuttuğun ne oldu ya bana bir söyle” dedi

 

 

“100’üncü yılda 100 proje ile milletimizin önüne çıkacağız”

 

Çayır, Milli Yol Partisi olarak rasyonel akıl ve çözümlerle seçim yolculuğuna çıktıklarını kaydederek, “Seçime 4 ay var. 4 ay içerisinde itirazlarımızı proje haline getireceğiz. 100’üncü yılda 100 proje ile milletimizin önüne çıkacağız. Hiçbir zaman siyaseti olmazsa olmazımız, siyaseti güç haline getirme alışkanlığına son vereceğiz. Siyaset millete hizmet yolu olursa hep beraber kazanırız. Siyaset güç kapısı olursa hep beraber kaybederiz, kaybediyoruz. Milletimizin vicdana, adalete, merhamete ve insani yaklaşım dolu bir projeye, bir anlayışa ihtiyacı var. Bizim önce vicdana, yüreğe, insani yaşama, izzetli yaşamlara ihtiyacımız var. Başaracağız, başka şansımız yok. Bütün insanlığı ve Türk milletini felaha, rahata kavuşturacak bir yolun öncüsü olmak için buradayız” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi

***

 

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS