İçeriğe geç

En Çok Konuşulan İsmi Remzi Çayır Oldu

En Çok Konuşulan İsmi Remzi Çayır Oldu

2022 yılında yayınlanan 6.107 haber kaynağında 159 bin151 adet haber yapılan Genel Başkanımız Remzi Çayır, toplamda 134 milyon 79 bin 280 okunma sayısı ile listenin önemli isimleri arasında yer aldı.

 

2022’nin nabzını tutan insansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre, en fazla habere konu olan kişileri raporladı.

 

İnsansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre’nin 2022 değerlendirme raporunda Remzi Çayır, 2022’nin hakkında en fazla haber yapılan ve en çok okunmaya sahip olan kişileri arasında yer aldı. Vatandaşların da hakkında bilgiler araştırdığı Remzi Çayır hakkında 6 bin 107 haber kaynağında 159 bin 151 adet haber yer alırken 2022’de toplam 134 milyon 79 bin 280ziyaretçiye ulaştı.

 

Kamuoyunda meraklı soruların odağı haline gelen Remzi Çayır hakkında merak edilen başlıca sorular şunlar oldu;

  • Remzi Çayır kimdir?
  • Kaç yaşında?
  • Nereli?
  • Hangi Siyasi Partili?

 

Merak edilen sorulara cevaplar;

 

Remzi Çayır, 1959 yılında Kahramanmaraş’ın Abbaslar Köyünde doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Kahramanmaraş’ta tamamlayan Çayır, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi iken o dönemdeki olaylarla ilgili tutuklanarak 1979 yılında Gaziantep cezaevinde tutukluluğu sürerken kaydolduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini bitirdi. Ankara’da fuarcılık ve yayıncılık ile uğraşan Remzi Çayır, Yazı ve şiirlerini, Türk Edebiyatı, Bizim Ocak, Aylık Dergi, Mavera, Vahdet, Birliğe Çağrı,Gözyaşı, Dolunay gibi dergilerde yayınladı. Siyasi mücadelesinden dolayı tutuklanan ve 13 yıl yatan Çayır cezaevinden çıktıktan sonra da siyasetine devam etti. Roman, tiyatro, hikayeler de yazan Çayır, Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Remzi Çayır; 14 Aralık 2021 de kurulan ve seçime katılma yeterliliği kazanan Milli Yol Partisinin kurucu Genel Başkanlığını sürdürmektedir.

 

Haber Merkezi

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS