İçeriğe geç

Altılı Masa HDP İle 7’li Masa Olur

Altılı Masa HDP İle 7’li Masa Olur

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Çayır, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, deprem sonrası kurtarma çalışmaları ve seçim ittifakları hakkında şu değerlendirmelerde bulundu.

 

“Kadının eli değdiği yerde kesinlikle merhamet ve adalet vardır”

 

“Kadın insandır, kadın anadır, kadın toplumun gerçeğidir. Sadece fiziki farklılıklardan dolayı kadını ve erkeği ayıran anlayış cahil anlayışıdır, çağ dışıdır. Bu toplumda ve bütün yeryüzünde yaşayan insanların oluşturduğu toplumlarda kadının özgürce, akılca ve şereflice yaşadığı bir hayatın var olabilmesi için mutlak anlamda negatif düşüncelerin yok olması gerektiğine inanıyoruz. Bugün buradan haykırıyoruz; Milli Yol Partisi kadını da erkeği de insan olarak görür ve itiraz eden yeri geldiğinde hak ve hukukunu erkekten daha çok savunabilen kadınlar bir toplumun gerçeğidir, kendisidir. Kadının eli değdiği yerde kesinlikle merhamet ve adalet vardır. Kadının yeryüzünde insanca, şerefli, onurlu yaşadığı bir dünyayı kurmak üzere ve taviz vermeden bunu inşa etmek üzere yola çıktığımızın bilinmesini istiyorum. Bizim davamız kadının ve gencin önde olduğu bir davadır. Bu hareket başarıya ulaşacaksa, mutlak anlamda kadınlarla ve gençlerle başarıya ulaşacaktır. Öte yandan, Aksaray İl Başkanımız Ahmet Karaman’ın kızı Tuğba, torunları Mustafa Kemal, Mehmet Akif hala deprem enkazının altında bulunamadı. Hatay’da lüks bir rezidansta yaşıyorlardı. Aile hala bekliyor. 8 Mart Kadınlar Günü’nü ve kadınların bütün içinde barındırdığı güzellikleri Tuğba’nın ve çocuklarının şahsında bugünün mesajını Tuğba için resmettik. Tuğba ahirete göç etti. Hala naaşı yok. Acı ve ailenin yaşadığı dram gerçekten kimsenin yaşamaması gereken bir acı. Buradan Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Tuğba şahsında bütün kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

 

“Milleti kendi tebaası sanan, insan aklından uzak yöneticiler var bu ülkede”

 

Başkan Çayır; merkezi yönetimin deprem sonrası süreci doğru yönetemediğini belirten Başkan Çayır şunları söyledi;

 

“Türkiye; deprem sürecini ne yazık ki doğru yönetemedi. Hala ne yaptığını bilmeyen bir yönetim söz konusu. Birinci gün gelmedin, ikinci gün gelmedin; ama 20. gün de gel artık. İnsanların bir nebze olsun umutlarını yeşert. Orada depremzedelerden bir tanesi dedi ki, ya ikinci gün ya üçüncü gün. ‘Ölenler öldü, kurtuldular. Biz mi kurtulduk, yoksa ölenler mi kurtuldu, bunun kararını veremiyorum’ dedi. ‘Keşke ölseydik’ dedi. Çok acıydı. En çok bize el uzatması gereken Kızılay; arpalığın merkezi, yeme içmenin merkezi, oradan kendine güç devşirmenin, gelecek devşirmenin merkezi haline gelmiş.

 

Bir ülkede 46 bin kişi resmi rakamlara göre, şehit oluyor depremde. Bir tane Allah’ın kulu sorumluluğu üzerine almıyor. Bir genel müdür, bir daire başkanı, bir belediye başkanı… Sorumlusu benim, istifa ediyorum; diyemedi. 21 yıldır bu ülkeyi yöneten hükümet hiçbir şey diyemedi. Azıcık sesini yükselten halka dönüp ayar vermeye kalktı. Kim? Efendiler. Çünkü bizi de kendi malları sanıyorlar. Milleti kendi tebası sanan, insan aklından uzak yöneticiler var bu ülkede. Bizi teba olarak, kul olarak görüyorlar. Verdikleri kadar yetineceğiz, vermediklerine itiraz etmeyeceğiz. Biz sizin bütün saltanatınıza, zulümlerinize, keyfiliğinize, adaletsizliğinize, liyakatsizliğinize itiraz ediyoruz. Ve size boyun eğmeyeceğiz, asla ve asla boyun eğmeyeceğiz. Sonu ne olursa olsun.

 

Sırf beş oy daha fazla almak için, sırf beş yıl daha bu ülkede olmak için hakikati ters yüz edebilirsin, milleti kandırabilirsin, algı oluşturabilirsin; sonuç değişmez ki… Değişmedi işte. Hangi akılla yönetiyorsunuz siz bu ülkeyi? Bu düzeni yıkmak, boynumuzun borcu. Yeter artık. Bu kafaların Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey yoktur” dedi.

 

“Üçüncü bir yolu milletimizin önüne koyacağız”

 

Başkan Çayır; Seçim İttifaklarına ilişkin şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu’nun yüzüne baktım, ışık yok; Kılıçdaroğlu’nun kendisine baktım ziya, umut, heyecan yok. Ne vereceksiniz millete? ‘Ben daha iyi yaparım.’ Bize ne yapacaksın? ‘Ben iyi yönetirim.’ Bu kadar. Proje yok, düşünce yok. 80 yaşında. Bırakın gençler gelsin. Süreli siyaset gelsin. Süresiz siyaset hastalığı bizi boğdu. Bir ülke, koskoca Türk milleti bir insanla var olup bir insanla yok olacaksa vay sizin halinize. Kimse endişeye kapılmasın; Milli Yol Partisi’nin kadroları bu ülkenin çilekeş insanları, bu ülkenin hizmetkarları, bu ülkenin askerleridir ve var olacağız. Bu ülke iki tane kötüye, yanlışa mahkûm değil. Bu ülkenin önüne ‘ya bu ya bu’ diyemezsiniz. Ne kadar millet, birey özgürse be kadar akıl sahipleri düşüncelerini, fikirlerini açıklayabilirlerse o ülke çabuk gelişir, büyür ve refaha kavuşur. Şartla ne olursa olsun milletin gerçeklerini dile getirmeyen insanlardan hayır gelmez. Milletimizi iki seçeneğe mahkûm değildir. Milletimiz iki tane yanlıştan birini seçmek zorunda değildir. Biz 3’üncü bir yolu milletimizin önüne koyacağız. Biz milliyetçi, ülkücü, vatansever, insan hak ve hukuklarına riayet eden, hukuku üstün tutan bir aday ile milletimizin önüne çıkacağız. Süreli siyaseti gerçekleştireceğiz. Siyaseti değişim ve dönüşüme uğratacağız. İnkılabı bir anlayışla bu sistemi insanın özgür, onurlu, şerefli yaşadığı bir hale getireceğiz” dedi.

 

“Altılı Masa HDP İle 7’li Masa Olur”

 

Çayır, 6’lı masanın HDP ile 7’li masa olacağını ifade ederek, “Muhtemelen 7’li masa olacak. Çünkü HDP, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı söz konusu olduğunda destek vereceğini ifade etmişti. Yarın bir gün görüşmeler başlayacak. Görüşmeler başladığında Van, Diyarbakır gibi şehirlerde yapılan mitinglerde hangi bayrakları göreceğinizi şimdiden söyleyebilirim. HDP’nin bayraklarını göreceksiniz. Biz ülkeyi uçuruma götürmüş, milleti umutsuzluk batağında saplandırmış tarafa da; bölücü veya umutsuzluğu daha da perçinleştiren 6’lı masaya da mahkum değiliz. Biz milletin yolunu açacağız. Milletin önüne 3’üncü yol olan Milli Yol Partisi’ni koyacağız. Bu milletin sahici siyasete, rasyonel yollara ihtiyacı var” dedi.

 

Basın açıklamasının tamamını buradan izleyebilirsiniz

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS