İçeriğe geç

Remzi Çayır: “Altılı Masa Türkiye’yi Borçlanarak Yönetecekmiş”

Remzi Çayır: “Altılı Masa Türkiye’yi Borçlanarak Yönetecekmiş”

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Genel Merkez binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında konuştu.

 

Çayır; “Mevcut iktidar 21 yıldır milleti borçlandırarak siyaseti de, iktisadı da götürmeye çalışıyor. 6’lı masa da borçlanarak Türkiye’yi yöneteceklermiş” dedi.

 

Kendisini ekonomist diye lanse eden Cumhurbaşkanı bizi kuyunun dibine attı

 

“Türkiye batağa doğru gitmektedir. Kendisini iktisatçı, ekonomist diye lanse eden sayın cumhurbaşkanı bırakın hep birlikte çukurun içine girmeyi bizi kuyunun dibine attı. Nefessiz bıraktı. Çıkmış, hiç gerçeklerle alakası olmayan, hakikatle yan yana durmayan vaatlerle, para basarak, borçlanarak bizi idare etmeye çalışıyor. Yeni bir şey var mı? Yok. Faizi indiriyor, emirle. Hayatın pahalılıktan kurtulacağını sanıyor. Emirle faiz iner mi? Nerede yaşıyorsun sen? Yüzde 9 yapmışlar Merkez Bankası faizini. Soruyorum, buradan Türk milletine. Bankaya vardığınızda banka size %9 ile para veriyor mu? Yok. Kaç ile veriyor? %30’la, 40’la veriyor. O halde faiz sebep, enflasyon sonuç hikayedir. Bilmediğiniz şeyi bilenlere soracaksınız. Bilmediğiniz şeyi ‘bilmiyorum’ diyeceksiniz ki bilenlerle istişare edeceksin” dedi.

 

‘Türkiye’nin derhal yapısal değişikliğe ihtiyacı vardır

 

Çayır, Milli Yol Partisi olarak üretim olursa mutluluk, refah ve huzurun olacağını dile getirdiklerini söyleyerek; “Bu sebeple yapısal değişiklik şart. Eğitimden başlayarak yönlendirilmeli eğitim yapmazsanız, dolu dolu üniversite mezununuz olur. İşsizler ordusu üniversite mezununuz olur. Şu anda üniversiteliler arasındaki işsizlik oranı üniversiteyi bitirmişlerin arasında %35’dir. Bizim mutlak anlamda yeni anlayışlara ihtiyacımız var. Eğer biz bunu sağlayamazsak, hiçbir şey sağlanamaz. Mutlak anlamda üretim ekonomisini hayata geçirmek zorundayız. Borcu borçla kapatma devri bitti. Mevcut iktidar 21 yıldır milleti borçlandırarak siyaseti de, iktisadı da götürmeye çalışıyor. 6’lı masa da borçlanarak Türkiye’yi yöneteceklermiş. Zaten hepsininde ne dediği pek anlaşılmıyor. Milli Yol Partisi her şeyi milletten alıp millete verecek. Borçlanarak daha çok borçlanarak Amerika’ya, Avrupa’ya veya Arap sermayesine dayanarak gelecek kurmayacak. Türkiye’nin derhal yapısal değişikliğe ihtiyacı var. Bu sistem efendilerin sistemi. Bu sistem milletin, mazlumların sistemi değil. Allah’ın izni ile yıkacağız. Başka bir yolumuz yok” dedi.

 

Efendilerin saltanatına son vereceğiz!!

 

Çayır, Milli Yol Partisi olarak 14 Mayıs’a hazır olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

 

“14 Mayıs’a ‘Bir şey değiştireceğiz, her şeyi değiştireceğiz’ sloganıyla ortaya çıktık. Bu sistem mutlak anlamda değişecektik. Değişmezse, Türkiye biraz daha zora girer. Biraz daha kötüye gider. Buradan sesleniyorum; kim var, kim yönetecek dediğiniz de iki elimle birlikte kaldırıyorum ‘işte biz varız’. Her yerde gözükmeyebiliriz. Birileri bizi gizleyebilir. Birileri bizim üstümüzü örtebilir. ‘Onlar kimmiş, bunlar nereden çıktı’ diyebilir küçümseyebilirler. Rabbim şahit olsun ki, yüreğimizin sesi, milletin yüreğinin sesi ile birleşirse Türkiye’de çok şey değişecek. Ben buna kalben inanıyorum. Rabbim şahit olsun ki, efendilerin saltanatına son vereceğiz. Resimlerimizi de hiçbir devletin veya şehrin girişine-çıkışına veya devlet kurumlarına asmayacağız. Biliyoruz ki biz faniyiz. Yarın bu işi daha iyi yapacaklar geldiğinde bizim resimlerimizi kimse indirmesin. İndirilecek resimleri asmayacağız. Milletin hesap veren, hesap soran açık-şeffaf yönetimlere ihtiyacı var. Milli Yol Partisi’nin kuracağı iktidara ihtiyacı var. Biz hesap vereceğiz, siyaseti süreli yapacağız. Saltanata son vereceğiz ve siyaseti değişim-dönüşüme uğratıp sadece millete bir hizmet yolu yapacağız” dedi.

 

Türkiye ne yazık ki birbirini aratan iktidarlara sahip

 

Şartlar ne olursa olsun; yolsuzluğu, arsızlığı, hırsızlığı hayatımızdan çıkarmak zorundayız. Çıkarmazsak ne olur? Geçmişte yaşanan neyse gelecekte de yaşanan o olur. 140 yıllık ezberden bahsederken boşuna bahsetmiyoruz. Türkiye ne yazık ki birbirini aratan iktidarlara sahip. Yani birbirinin kopyası iktidarlara sahip. Gelen gideni arattırıyor. Geliyor adam ‘Hırsızlık, yolsuzluk bu ülkenin kaderi olamaz’ diyor. Sonra 20 yıl sonra kader yapıyor. Bu yasaklar, bu baskılar ‘Neyin nesi’ diye bas bas bağırıyor. Kendisi başa geçince, sopayı eline alınca aynı sopayla başkalarını dövmeye çalışıyor” dedi.

 

Yolsuzlukta Avrupa birincisiyiz

 

Şu anda ülke olarak hırsızlık, yolsuzlukta Avrupa birincisiyiz. OECD ülkeleri arasında ikinci, G20 ülkeleri arasında dördüncüyüz. Bu utanç bu ülkeyi yönetenlere yeter. Utanmalılar. Yönettikleri ülkenin hali ortada. Avrupa ülkeleri arasında yolsuzlukta birinciyiz. Üretimde, adalette, insani yaşamda değil. Ülkeye bakar mısın? Ne hale getirmişler ülkeyi” dedi.

 

Sinan Ateş cinayetinde tüm sorular cevapsız

 

Sinan Ateş cinayeti hakkında; “Bugün itibariyle Sinan Ateş cinayetinde 33 gün olduğunu söyleyen Çayır, konuya ilişkin sır perdesinin aralanmadığını ifade ederek; “MHP genel merkezine 2 kilometre, Beştepe’ye 5 kilometre bir yerde bir can katlediliyor. Katledilen bu canın ‘neden, niçin katledildiği, arkasında kimlerin olduğu, sebep nedir’ bunlarla ilgili bütün sorular cevapsız. Herkes bilsin ki, eğer yaşanılabilir bir Türkiye’de hep beraber yaşamak istiyorsak, canımız ve malımız mutlaka emin bir halde olmalıdır. Geleceğimizden kaygı duymadan yaşamalıyız. Endişe duymadan sağımıza, solumuza bakmalıyız. Bir şey olduğunda adalet bunun gereğini yapmalıdır. Sinan Ateş suikastı mutlak anlamda aydınlatılmalıdır. Buradan sesleniyorum daha vakit varken, ‘korkmadan hesap yapmadan, herhangi bir endişeye kapılmadan gerçeği millet ile paylaşın; failler kimse bulun ve hesap verebilir hale getirin” diye konuştu.

 

Haber Merkezi…

Basın açıklamasının tamamını buradan izleyebilirsiniz

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS