İçeriğe geç

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak!

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak!

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, eski ülkü ocakları başkanı Sinan Ateş suikastına ilişkin açıklamalar yapmaya devam ediyor.

 

Halk TV’de Şirin Payzın’ın moderatörlüğündeki “Sözüm Var” programına konuya ilişkin yorumlarda bulunan Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ise açıklamalarında devam eden suskunluğu eleştirdi ve Muhsin Yazıcıoğlu cinayetinin aydınlatılmadığını söyledi.

 

Çayır şu ifadeleri kullandı:

 

Görev yaptığımız sırada rahmetli Genel Başkan (Muhsin Yazıcıoğlu) ne yazık ki helikopter kazasında dağda bırakıldı. Dağda bırakıldığının tabii ki daha sonra farkına vardık. İlk başta biz orada ararken bir aramamanın bir bulmamanın çabası olduğunu ilk başta sezemedik doğrusu.

 

Yaşadığımız bir tecrübe var. Muhsin Yazıcıoğlu dosyası kapatılmak üzere. Oradan yola çıkarak üzülerek ifade etmeliyim ki bu anlayışla ben gerçek faillerin bulunacağına inanamıyorum. Sinan Ateş kardeşimizin suikastı dosyası da ne yazık ki rafa kaldırılacak. Orada yaşları 17-25-30 olan birkaç genç öne çıkarılacak. Bunlar suçlu diye ilan edilecekler. Doğru da bu adamla tarla davan mı vardı da, tanımadığın bir insanı Ankara’nın orta yerinde öldürüyorsun.

 

‘Bunun arkası çözülmek zorunda’

Bunun arkası çözülmek zorunda. Ben bugün ülkücüler çokça eski mahpus arkadaşlarımla da görüştüm. Ülkücü hareket içinde akıllı aydın olan insanlarla da görüştüm. Bu işin çilesini çekmiş arkadaşlar da aradı beni. Bu artık herkes bilmeli ki ülkücü hareket açısından Sinan Ateş suikastı bir milattır. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Buradan söylüyorum ki bilerek söylüyorum.

 

‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yani bir aydınlanma, irkilme diyebilirsiniz buna. Ama Sinan Ateş suikastından öncesi ve sonrası diye bir dönüm noktası gibi bakıyorum. Zira ülkücülük bir partinin bir şahsın tekelinde değildir. Ülkücülük bir sevdadır.

 

‘Üstünü örtmeye çalışacaklar’

‘Bir insanı öldürmek Kabe’yi yıkmaktır’ diyen bir anlayıştan çıkıp, işi şiddete ve şiddeti de bir araç olarak kabul etmeye başlarsanız işte ondan sonra siz sessiz ve dilsiz olursunuz. Sağır olursunuz. Gerçeklerin üzerini örtersiniz. Yarın bir gün ne diyecekler biliyor musunuz? Yani yarın muhtemelen partilerin Meclis’te toplantıları var. Toplantıda 3 aşağı 5 yukarı bugün Ömer Çelik’in ön sözünü yazdığı birtakım şeyler duyacaksınız. Birileri çıkıyor bunları bahane ederek bizim varlığımızı tartışıyor bizim içimize el atıyorlar. İç güçler dış güçler diye devam edip ondan sonra işin üstünü toprakla örtmeye kalacaklar.

 

‘Toplumun gözü nerede belli’

Ben umarım ve dilerim ki yarın partiler veya şu an toplumun gözü nerede belli. Birilerinin açıklama yapmasını bekliyor. Birilerinin en azından insani olarak aileye başsağlığı dilemesini bekliyor. Bu kadar mı zor? Ülkücülük bu mu? Vatan sevdası bu mu? Ne olur vicdani olarak aileye bir başsağlığı dilenmez mi? Veya beraber mesai yaptığınız bir ülkücü kardeşinize başsağlığı rahmet dilenmez mi? Bunun için ben şu anda ülkücülerin sahipsiz olmadığını ülkücülerin bu vakayla birlikte daha farklı bir aydınlanmaya daha farklı bir yere evrileceklerine inanıyorum. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Siyaseten söylüyorum. Bir kavga benzeri bir şey söylemiyorum.

 

‘Gerçeklerin ortaya çıkarılması lazım’

Bizim yüreğimizi en çok yaralayan geçmişi hapishanede geçmiş devrimcilerle aynı koğuşu paylaşıp yüzleşme yaşamış bir insan olarak sessizlik yani vefasızlık bu kadar mı olur. Her şey siyaseten bir yere varmak mı olmalıdır? Biz Türkiye’de beraber bir yaşam kuracaksak Türkiye’de huzurlu endişeye mahal olmadan yaşamak istiyorsak kesinlikle ve kesinlikle bu tür hadiselerin arkasının deşilmesi gerçeklerin ortaya çıkarılması lazımdır. Eğer Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti çözülseydi bugün Sinan Ateş öldürülmeyebilirdi.

 

‘Ülkücüler şu an teyakkuzda’

Eğer geçmişte faili meçhuller dosyalar rafa kalktıysa yarın bir gün daha çok faili meçhullerin olacağını gösterir. Ortak bir vicdanı dile getirmek zorundayız. Ülkücüler şu an teyakkuzda ve gerçekten de büyük bir hassasiyet gösteriyorlar. Kimse kusura bakmasın susarak veya üstünü örterek bir şeylerin yok olduğunu bize söyleyemez. Ben bir siyasi partinin genel başkanıyım ama benim mazim benim halim bütün ülkücüleri ilgilendirir. Bütün ülkücüler sahipsiz değildir.

 

Beni arayan arkadaşlar oldu. Ne denildi biliyor musunuz içeride yatmış arkadaşlar? Artık yeter en azından ortak bir tavrın geliştirilmesine öncülük edin dediler. Ben milat olarak kabul edin derken toplumdaki tepkiyi görerek söylüyorum”

 

Haber Merkezi

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS