İçeriğe geç

Çanakkale Destanı Yeni Nesillerde Yaşatılmalıdır

Çanakkale Destanı Yeni Nesillerde Yaşatılmalıdır

18 Mart Çanakkale Destanının 108. yıl dönümü münasebetiyle Milli YoL Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Çayır yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“Çanakkale geçilmezi daimi kılmak o ruhu her daim yaşatmak için Türkiye’nin yeni nesli Çanakkale destanını bilmek öğrenmek ve bütün hücreleriyle de yaşamak zorundadır. Çanakkale aslında İstiklal harbinin kapısıdır. Çanakkale kazanılmamış olsaydı İstiklal Harbi bu kadar canla başla bir savaş meydanına ve savaşa dönüşmezdi. İnsanlar umut kazanmaz, insanlar gelecekle ilgili ayakta duramazlardı.

 

Aslında Çanakkale Anadolu’daki direnişin ilk kapısı anahtarı ve işaret fişeği olmuştur. Çanakkale’de Emperyalist güçlere karşı süngü savaşı veren, var olmaya çalışan Türk milletini, Türk milleti içerisindeki Kürdü, Türkü, Laz’ı ile topyekün Türk milletinin gösterdiği o kahramanlığı yarınlara taşımak zorundayız. İşimize, aşımıza, başımıza ve hayatımıza taşımak zorundayız. O ruh hem üretimimizde hem de sosyal hayatımızda hem de siyasi hayatımızda yaşarsa, biz geleceği kucaklayabiliriz. Yaşanır bir Türkiye ve yaşanılır dünya kurulabilir.

 

Aslında 18 Mart Çanakkale’deki o direniş ve zafer bütün insanlık içinde sömürücülere karşı bir başkaldırıdır. ‘Evet! sizin silahlarınız, toplarınız, tüfekleriniz sayısal olarak çok olabilir, ama bizim bir inancımız, bizim bir yurdumuz vatanımız var, biz ölmedikten sonra bu vatan size teslim edilmeyecektir’ anlayışının capcanlı resimleri ve tezahürüdür.

 

Türk insanı Türk evladı Çanakkale’yi bilecek Çanakkale’yi öğrenecek ve Çanakkale’yi kendi hayatında yaşayacaktır. Yaşamazsa yazık olur. Kazanılmış biz zaferin, kazanılmış bir hayatın, izzetli şerefli ve onurlu yaşayacağım diye emperyalizme karşı savaşan o insanların, varlıklarını ve yolunu açmanın temel yolu hayatımıza o ruhu hâkim kılmaktır.

 

Buradan Çanakkale şehitlerine, İstiklal Harbi’nde şehit düşmüşlere, Yemen’de ve Doğu’da emperyalistlere ve bölücülere karşı savaşlarda şehit düşen bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Muhsin başkanımız da bu vesileyle anıyor ve Allah’tan rahmet diliyorum”

 

***

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS