İçeriğe geç

İnsanları Mahpusa Mahkum Etmek Ülkemize Zarar Vermektedir

İnsanları Mahpusa Mahkum Etmek Ülkemize Zarar Vermektedir

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’dan Rıfat Serdaroğlu’na destek geldi.

 

Sağlık ve Devlet Eski Bakanı, Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu İstanbul Anadolu 63 Asliye Ceza Mahkemesinde gıyabında yargılanarak, 2 ay 17 gün hapse mahkum edilmişti. İnfaz Savcılığı’na başvurusu ardından Aliağa/İzmir 4 no’lu Kapalı Cezaevi’ne girdi. Cezaevine giren Serdaroğlu’na bir destekte Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’dan geldi.

 

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında “Rıfat Serdaroğlu’na “Geçmiş olsun” dilekleriyle başladığı açıklamasında şunları söyledi.

 

“Dün Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu aradı beni. Daha önce birkaç kez bir araya gelmiş, Türkiye’nin geleceği ile ilgili konuşmuştuk. Yazdığım yazıdan dolayı kendisine hakaret davasından ötürü 2,5 ay ceza verilmiş ve kısa süreliğine mahpushaneye gittiğini ifade etti. Tabii üzüldüm. Bugün, bu çağda, bu yüzyılda ve demokrasinin var olduğu, insan hak ve özgürlüklerinin var olduğu iddia edilen bir ortamda, bir siyasi partinin genel başkanı, sırf düşüncesinden dolayı cezası alması kabul edilemez. Bu Türkiye’nin bir kaybıdır. Gelecekle ilgili büyük bir kaygıdır. Yani insanlar fikirlerini, düşüncelerini, yaklaşımlarını rahatlıkla, korkmadan, baskı altında olmadan açıklayabilmelidirler. Kimse milleti korkutarak, bastırarak susturmamalı, susturamaz. Buradan, sayın Rifat Serdaroğlu’na geçmiş olsun diyorum. Bir an önce aramıza katılacağına da inanıyorum. Bu tür hadiseler bu ülkede devam etmez, temennim bu, dileğim bu. Ama gerçek böyle mi olur, umudum yok. Bu anlayışla, iktidarın ortaya koyduğu tavırla Türkiye’nin ne yazık ki daha farklı olumsuz anlamda yerlere gitmesi kaçınılmaz. Umut yoksa gelecek yoktur. Siz, milletin umudunu yok ettiniz. Siz, milletin hayal kurmasını yok ettiniz… 

 

Çayır, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında ise şunları yazdı;

 

“Doğru Parti Genel Başkanı ve eski bakanlardan Rıfat SERDAROĞLU Bey, kısa süreli de olsa hapse girmiştir. Bu devirde kanaatini belirtmekten ötürü hakaret bahanesiyle insanları mahpusa mahkum etmek ülkemize zarar vermektedir. Saygıdeğer ağabeyim Rıfat SERDAROĞLU’na geçmiş olsun dileklerimle saygılar sunuyorum…”

 

***

Haber Merkezi

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS