İçeriğe geç

Duymaza Yatanlar Hakettiği Muameleyi Göreceklerdir!

Duymaza Yatanlar Hakettiği Muameleyi Göreceklerdir!

Kahramanmaraş Adliyesinde duruşması gerçekleştirilen Muhsin Yazıcıoğlu Suikastı ile ilgili tek dava olan ‘Görevi Kötüye Kullanma ve Adi Hırsızlık Suçlaması’ ile ilgili bir dava daha vardı.

 

MİLLİ YoL Partisi Genel Sekreteri Haşim Yanar, konu ile ilgili bir açıklama yayınladı;

 

Camia “son beş yıldır “ANA DAVA DOSYASI” açılacak diye avutulurken, olayın gündemde kalmasına katkı sağlamak böylelikle bir bakımada üstünün kapatılmasına olabildiğince engel olabilmek amacı ile bu gün bir kere daha;

 

Muhsin Başkan ve arkadaşlarının “düşürülmek suretiyle ölümlerine neden olan” helikopterdeki (“bize göre suikast)”, kara kutu nitelikli cihazların kaybolmasına sebep oldukları iddiası ile “sözde hırsızlık” suçundan!! yargılanan kaza kırım ekibindeki bazı görevlilerlerle birlikte olayda ihmali bulunduğu iddia edilen diğer bazı kişilerin yargılanmasına devam edilen duruşmalardan birine daha katılmak üzere arkadaşlarımızla birlikte Kahramanmaraş Adliyesindeyiz.

 

Daha önce görevi ihmal suçundan yargılanma davası olarak sürdürülürken haklarındaki gülünç iddianın karşılığı olarak bir yıldan, iki yıla kadar ceza alan devlet memurları kine benzer bir şekilde kalan bu son davadan yargılananlarında aynı benzer cezalara çarptırılmak üzere sürdürülen bu duruşmalarla, neredeyse 14 yıla yakın bir süredir kamuoyu meşkul edilmekte ve sanki Muhsin YAZICIOĞLU’nun hukuk süreçleri sıkı takip ediliyomuş gibi hava verilmektedir.

 

Konu “Örgütlü Suç” yada “Kasten Öldürme” yada “Suikast Davası” olarak ele alınmadığı sürece yada eğer gerçekten “Ana Dava Dosyası” açılmadığı sürece malesef bu duruşmalar sadece kamuoyunun avutulmalmasından, adeta kurbağa haşlamasına maruz bırakılarak suretiylede ‘ davaları samimiyetle takip eden bir avuç Muhsin Başkan sevdalılarına zulmetmetmekten başka hiç bir işe yaramamaktadır.

 

Ama inşallah bugün değilsede illaki bir gün;


Suikast yapanlar, olayı kontrollü ilgisizlik yapmak suretiyle unutturmaya çalışanlar, dönemsel imkan ve imtiyazlardan faydalanmak üzere ağız değiştirip bilmeze, duymaza yatanlar hakettiği muameleyi göreceklerdir”

 

Haber Merkezi

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS