İçeriğe geç

Erzurum’da Taşlanan Milletin İradesidir

Erzurum’da Taşlanan Milletin İradesidir

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum ziyareti sırasında dün yaşanan olaylar ilişkin, “Biz bir savaşa gitmiyoruz. Biz bir istiklal harbine de gitmiyoruz. 14 Mayıs’ta halk bir irade ortaya koyacak. Halkın koyacağı bu iradeye işimize gelmezse ‘darbe’ işimize gelirse ‘demokrasi’ diyemeyiz. Taşı eline alan genç kardeşlerim, lütfen siyasetin aleti olmayın. Siyasilerin ortaya koyduğu lüzumsuz, gerçeklerden yoksun, bu millete zarar verecek hiçbir hareketin içinde olmayın. Bilin ki attığınız taş sizin kendi geleceğinize attığınız taştır” dedi.

 

Genel Başkan Remzi Çayır, dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum ziyareti sırasında yaşanan olaylara ilişkin Kızılay Meydanı’ndaki Milli Yol Partisi’nin seçim standı önünde açıklamalarda bulundu. Başkan Çayır’ın açıklamaları şöyle:

 

“Kimsenin Oyununa Gelmeyin”

 

“14 Mayıs aslında 73 yıl önce bugün çok partili hayata geçişimizin yıldönümü. Dolayısıyla ‘çok partili hayat’ demek zengin düşünce, zengin bakış açısı demektir. Farklı bakış açılarının Türkiye’nin ve Türk milletinin önüne kendi projelerini, kendi anlayışlarını koyması ve millet iradesinin serbest ve özgür bir şekilde tecelli etmesidir. Dün Erzurum’da olup bitene baktığımızda gerçekten hepimizi üzen, hepimizi kaygıya sevk eden manzaralar meydana geldi. 12 Eylül’ün, 12 Eylül öncesinin her türlü kavgasını yaşamış biri olarak buradan taş atan, parti bayrağı yakan kardeşlerime seslenmek isterim. Kimsenin oyununa gelmeyin. Yaktığınız parti bayrakları, farkında olmadan bir başkasının, kaos isteyenlerin, belirsizlik isteyenlerin ekmeğine yağ çalmaktadır. Aslında hepimiz bilmeliyiz ki asayişi, huzuru ve millet iradesinin tecellisini engelleyen her taş, demokrasiyi engelleyen taştır. Farklılığı zenginlik sayan, farklılığı güzellik sayan, çok partili hayatı gerekli sayan anlayış demokrasinin kendisidir.

 

“Hiç Kimse Gençleri Kullanarak Kendi Emellerini Gerçekleştirmeye Çalışmasın”

 

İçişleri Bakanı’nın görevi huzuru sağlamaktır, asayişi sağlamaktır, hepimizin güvenini sağlamaktır. İçişleri Bakanı’nın, ’14 Mayıs’ta biz gelmezsek demokrasi olmaz, darbe olur’ demesini talihsizlik olarak görüyorum. Bildiğin bir şey mi var? Bir şeyleri mi imaya çalışıyorsun? Erzurum bunun bir provası mı? Aklını başına al. Evi ateş sardığında hangimizin yanacağını, hangimizin kurtulacağını kimse bilemez. Biz bir savaşa gitmiyoruz. Biz bir istiklal harbine de gitmiyoruz. 14 Mayıs’ta halk bir irade ortaya koyacak. Halkın koyacağı bu iradeye işimize gelmezse ‘darbe’ işimize gelirse ‘demokrasi’ diyemeyiz. Taşı eline alan genç kardeşlerim lütfen siyasetin aleti olmayın. Siyasilerin ortaya koyduğu lüzumsuz, gerçeklerden yoksun, bu millete zarar verecek hiçbir hareketin içinde olmayın. Bilin ki attığınız taş sizin kendi geleceğinize attığınız taştır. Erzurumlu misafirine saygısızlık etmez. Hiç kimse gençleri kullanarak kendi emellerini gerçekleştirmeye çalışmasın. Türk milleti bu oyunları bozar.

 

“İktidarın Görevi Milletin Eline Taş Vermek Değil”

 

Buradan İçişleri Bakanlığı’na sesleniyorum diyen Başkan Çayır; “Sen bostan korkuluğu musun? Sen birilerini teşvik edip birilerini sokağa dökme makamı mısın, yoksa hepimizin huzurunu, güvenini sağlamakla mı yükümlüsün? Sırf 5-10 oy daha fazla almak için, 5 yıl daha bu ülkede iktidarda olmak için kimsenin bu yollara tevessül etmesine gerek yok. Bu yol tehlikeli bir yoldur. Erzurumlu bu ülkenin sigortasıdır, çok farklı görüşlere saygı duyar, misafiri taşlamaz. 14 Mayıs’a giderken savaş falan yok. Bir tarafta işgalciler, bir tarafta istiklalciler yok. Türk milleti 14 Mayıs’ta bir tercih ortaya koyacaktır, bu tercihe herkesin saygılı olması beklenir. İktidarın, İçişleri Bakanı’nın, Adalet Bakanı’nın görevi milleti yanlış yönlendirmek değil, milletin eline taş vermek hiç değil. Milleti korkutmaya kimsenin gücü yetmez. Korkutarak oy toplamaya çalışanlar dün nasıl yanılgı içinde oldularsa yarın da yanılgı içerisinde olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

***

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS