İçeriğe geç

Filistin’deki Soykırımı Destekleyen Ülkelerin Malını Boykot Edin

Filistin’deki Soykırımı Destekleyen Ülkelerin Malını Boykot Edin

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, İsrail ürünlerine boykot çağrısı yaparak “Başka muadilleri var onlara yönelin illa kola içmeniz gerekmiyor. 1,5 milyarın bu şekilde davrandığını düşünün büyük bir eylem. Yeter bu kadar da mı yapamıyorsunuz. Acınızdan ölecek değilsiniz herhalde. Dolu dolu farklı yollarınız var. Size zulmeden soykırım yapan soykırımı destekleyen ülkelerin malını boykot edin” dedi.

 

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, bugün partisinin genel merkezinde basın açıklaması yaptı. İsrail-Filistin savaşına ilişkin açıklamalarda bulunan Çayır, vatandaşlara İsrail’in ürünlerini boykot etme çağrısında bulunarak şunları söyledi:

 

“Yöneticilerden umudum yok. Yönetici göbekten emperyale bağlı ama halkın şuurlu bir biçimde en azından malları boykot edin, malları almayın. Başka muadilleri var onlara yönelin illa kola içmeniz gerekmiyor. 1,5 milyarın bu şekilde davrandığını düşünün büyük bir eylem. Malları alırken bunlara dikkat etmelerini öneriyorum ve sadece Türk kamuoyuna değil, sözüm bütün bu coğrafyada yaşayan insanlara. Yeter bu kadar da mı yapamıyorsunuz. Acınızdan ölecek değilsiniz herhalde. Dolu dolu farklı yollarınız var. Size zulmeden soykırım yapan soykırımı destekleyen ülkelerin malını boykot edin. 

 

Büyük bir acı ve vahşetin doğurduğu sancıyla karşı karşıyayız. dünya bir savaş filmi seyreder gibi rahat koltuklarında, televizyon başlarında insanlık dramını izlerken tepkisiz haşlanmış kurbağalar misali bir vaziyet içerisindeler.

 

Dost görünen, Müslüman görünen ama onlardan farksız olan yönetici takımı rahatlarına ve lüks hayatlarına devam etmeyi tercih etmişler yanı başlarında kardeşlerinin gördüğü zulüm ve soykırıma hiçbir tepki vermemişler.  Bu ortaya konan senaryonun farkındayız. Hamas’ın yaptığı eylemler kontrollü eylemlerdi. Güya Mossad’ın haberi yokmuş, Alman hükümetinin haberi yokmuş. Mısır hükümetinin haberi yokmuş. Halbuki mısır istihbaratı Amerikan istihbaratı demek bunu bilmeyen var mı? İsrail ve Amerika istemedikçe Gazze’deki kapıyı açamaz dolayısıyla büyük bir planın parçası olarak Hamas’ın eylem yapmasına ve eylemin teşvik edilmesine yol açıldı.

 

Uluslararası Ceza Mahkemesi emperyal güçlerin emrinde… Netanyahu hakkında ve İsrailli yetkililer hakkında neden karar veremez? Neden bir ülke ilgili mahkemeye başvuru yapamaz. Çelişkiye bakar mısınız gücü olanın işi yürüttüğü gücü olmayanın da ahlayıp vahladığı bir dünya. Lahey’de bulunan Hollanda da bulunan Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin başsavcılığına müracatta bulunacağız. Netanyahu’nun ve İsrail yetkililerinin savaş suçu işledikleri ve insanlık suçu işledikleri için yargılanmalarını isteyeceğiz.

 

Türkiye ne yapmalı? Türkiye ve halkı Müslüman olan ülkeler yönetimleri… Halkı Müslüman kendileri tuhaf tuhaf olan yaratıklardan bahsediyorum. Bizim geçmişten beri mazluma sahip çıkma durumumuz vardır. Burada Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyorum BOP eş başkanlığı göreviniz devam ediyor mu? Devam ediyorsa lütfen eş başkanıyla oturup konuşun ve bu işe müdahale edin. Eş başkanlığınız sona erdiyse kamuoyuna açıklayın da sizden başka beklenti içerisine girmeyelim.”

 

İmar yasasından mağdur olanlara ilişkin açıklamalarda da bulunan Çayır, “Büyükşehir Yasası çıkınca bizim köyler oldu mahalle. Bir gecede… 100 kilometrelik mahalle mi olur? Deprem yaşandı insanlar şehirden köye kaçtılar. Evlerinin yanına ev yapmak istediler. Dur dediler, yapıları yıkmaya çalıştılar. 5 milyona yakın insanla devlet karşı karşıya geldi devlet. Bunu çözmek zorundayız” dedi.  

 

Basın açıklamasının tamamını buradan izleyebilirsizin...

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS