İçeriğe geç

Hep Beraber Yaraları Saracağız

Hep Beraber Yaraları Saracağız

Milli YoL Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır deprem bölgesinden izlenimlerini aktarmaya devam ediyor.

 

Deprem bölgesinden çalışmalara destek veren ve açıklamalar yapan Çayır, “Hep beraber yaraları saracağız. Bu süreci akıllı ve planlı yönetmek zorundayız. Herkes ortak akılla imkanlarını birleştirirse meselelerin üstesinden geliriz” dedi.

 

Kahramanmaraş’ta bulunan Remzi deprem bölgesindeki izlenimlerini aktaran Çayır, şunları söyledi:

 

“48 saati geçtik. Kahramanmaraş’ta vatandaş, kendi başının çaresine bakıyor. Ne yazık ki Kahramanmaraş, şu an organize olamadı. Elbette büyük bir depremle, büyük bir afet ile karşı karşıyayız. Allah’tan gelen bir musibet. Ama bu musibeti şu veya bu şekilde hafifletmek, toplumun yaralarını sarmak, insanları umutsuzluğa sevk etmemek için yapmamız gerekenler var, hepimizin yapması gerekenler var. Parti üstü bakmak lazım bu işlere, insanca bakmak lazım.

 

Şu an Kahramanmaraş yerle bir. Kahramanmaraş’taki vatandaşlarımız kendi yaşadıklarını, kendi imkanları ile çözmeye çalışıyorlar. Gece yatacak yerleri yok, içecek suları yok. Arabası olanlar, kendi arabalarında kalıyor. Arabası olmayanlar, otobüs duraklarında ateş yakarak hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar. Petrol istasyonları satış yapmıyor; mazot yok, benzin yok. Ekmek fırınları çalışmıyor. Marketler açık değil.

 

Dışarıdan hala takviye gelmiş değil. Çeşitli belediyeler veya özel sektörün oluşturduğu yardım kuruluşları organize edilmiş değil. Organize etmiş olsak, en azından yaraların sarılmasında biraz yol kat ederiz.

 

Kahramanmaraş zor durumda. Biz, telefonlar çalışsın istedik. Yetkililer ile görüştük. Telefonlar çalışsın ki, insanlar birbirleri ile iletişim kursunlar, ‘Ben buradayım, şuradayım’ diye talep etsinler. O konuda bir ilerleme kaydedemedik. Şu an şehir içerisinde telefonların çalışmadığını bilmenizi istiyorum. Su yok, gıda yok, vatandaşın başını sokabileceği bir yer yok. Ev yok, birçok apartman yerle bir. Şu anda herkes kendi derdinin devasını arıyor” dedi.

 

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS