İçeriğe geç

Hiç Kimseye Ram Olmayacağız

Hiç Kimseye Ram Olmayacağız

Milli Yol Partisi kuruluşunun 1’inci yıl dönümü dolayısıyla Beylikdüzü’nde bir restoranda toplantı düzenledi. 

 

Çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı etkinlikte konuşan Genel Başkan Remzi Çayır, “Biz bir parti kurmadık, biz bir siyasi hareket başlatmadık. Biz Türkiye’de efendilerin düzenini bozmak için, mazlumların sesi olmak için, hükümranların oluşturduğu sistemi yıkmak için çıkan bir inkılap hareketiyiz. Şükürler olsun hiç kimseye ram olmayacak kadar özgür ve kendimize ait hayallerimiz ve ideallerimiz var. Biz bu ülkenin sevdalıları, bu vatanın delileri olarak bir davaya bir vatan ve millet aşığı insanlar olarak umduklarını bulamayan efendilerin saltanatına boyun eğmeyen, efendilerin sistemine asla ve asla ram olmayan insanlarız. Bu insanların oluşturduğu iradenin adı Milli Yoldur” diye konuştu.

 

“BU SİSTEMİ BAŞTAN SONA DEĞİŞTİRECEĞİZ”

 
Konuşmasına devam eden Çayır, “126 parti var, 127’nci partiyi niye yapacaksınız? diyenlere döndük dedik ki biz bir siyasi hareket değiliz, siyasi parti değiliz. Bu köhne düzeni, efendilerin düzenini, gelenin 20-30 sene kalıp kendi zengin sınıfını oluşturduğu bu sistemi baştan sona değiştireceğiz. Neye göre; İnsanlar şerefli ve onurlu yaşasınlar diye. Siyasette bunun için yapılacak, devlette bunun için var olacak. Gayemiz Türk milletini bu topraklarda hiç kimseye el açmadan hür, bağımsız ve şerefli yaşatmaktır. Bu sebeple siyaseti rant, çıkar ve güç kapısı olmaktan çıkarmak üzere yola çıktık.  Biz bir başkasına benzeyeceksek, biz de yarın bir gün iktidar olduğumuzda ‘Gel beriye 55 puan aldın partili misin, boşver listeye yazayım sen memur ol’ demeyeceğiz. İşi kim biliyorsa, işin uzmanı kimse, işi kim yapacaksa partili olup olmadığına bakmaksızın, bizi beğenip beğenmediğine bakmaksızın, sosyal medyasına bakmaksızın ona iş vereceğiz. Bunun başka yolu yok” ifadelerini kullandı.
 

“MİLLİ YOL’U 130 YILLIK EZBERİ BOZMAK İÇİN KURDUK” 

 

“Bu hareket adaleti kefalet ve keyfiyet haline dönüştürmeyi de reddedecek ve değiştirecek” diyen Çayır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Adalet şu an yerle bir. Eğer bir yerde adalet yoksa bir yerde kalkınma olmaz. Biz Milli Yol’u 130 yıllık ezberi bozmak için kurduk. Biz ‘Milli Yol’u ‘Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlamadık, keşke yaşasaydı’ diyenlerin önüne bir umudu koymak için kurduk. Biz Milli Yol’u, her gelen iktidar kendi zengin sınıfını oluşturmasın diye kurduk. Biz Milli Yol’u fakirin de sığınacağı bir adalet olsun diye kurduk. Zenginin terazisi farklı. Askerin, milletvekilinin, orta ölçekli esnafınki farklı. Böyle bir ülke mutlu olur mu? Böyle bir ülke geleceği görür mü, huzurlu olur mu? Gittikçe 100’üncü yılda 100 projeyle milletin huzurunda ülkeyi nasıl yönetiriz? Yemeden, içmeden, siyaseti güç kapısı yapmadan, siyaseti menfaat kapısı yapmadan, siyaseti sadece millet kapısı yapmak üzere nasıl yapacağımızı göstereceğiz.”

 

“PROBLEMLER KATMERLEŞTİ”

 

Ülkenin kendini tekrar ettiğini ifade eden Çayır, “Ülke kendini niye tekrar ediyor. 20 yıl önce bunlar yanlıştı, yanlışı düzeltmek üzere iktidar oldular. Ne oldu? Hiçbir şey olmadı. Problemler katmerleşti ve aynı şekilde devam ediyor. Sebep ne? Neden biz problemleri çözmeyiz de sırtımıza alıp hiçbir şey olmamış gibi milletin karşısına çıkarız. Ne diyor şimdi Sayın Cumhurbaşkanı, 25 yıl daha istiyoruz, düzelteceğim’ diyor. 21 yılda düzeltemediğini 5 yıl daha isteyecek, düzeltecekmiş. Aklınızla alay ediyor, haberiniz olsun. Sizle dalga geçiyor. Ben de diyorum ki ve Milli Yol Partililer diyor ki, ‘Hayır aynı yolla, aynı metotla sonuçlar aynı olur. Önce siyaseti, değişim ve dönüşüme uğratacağız. Siyaset süreli hale gelecek. 20 yıl, 30 yıl, 40 yıl genel başkanlık dönemini sona erdireceğiz. Saltanatı sona erdireceğiz. Süreli hale getireceğiz. Dört artı dört anayasal hüküm ve görevini yapan evine gidecek” dedi.

 

Haber Merkezi

Toplantıdan Fotoğraf Kareleri

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS