İçeriğe geç

Hürriyetimize Sahip Çıkacağız

Hürriyetimize Sahip Çıkacağız

Milli Yol Partisi (MİLLİ YOL) Genel Başkanı Remzi Çayır, TBMM Genel Kurulu gündeminde olan ve “sansür yasası” olarak nitelendirilen “dezenformasyonla mücadele kanunu” teklifine tepki gösterdi.

 

Ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Remzi Çayır, “İktidar seçim yaklaşırken sosyal medya ile ilgili düzenleme yapmak düşüncesinde bununla ilgili de ortaya bir proje koyuyor. Ama koyduğu proje ne yazık ki duyum ve şu andaki bilgiler ışığında; düşünce, fikir, inanç özgürlüğünü kısıtladığı ve kapattığı anlamına geliyor” diyen konuştu.

 

‘KONUŞ TÜRKİYE, SUSMA’

 

Hükümete seslenen Çayır, “Buradan iktidara sesleniyorum, kendi geleceğini kurgulamak ve kazanmak için iktidarı elde tutmak için sosyal medyayı da kendi havuzu haline getirmemeli. Onun için buradan duyarlı Türk insanlarına sesleniyorum, dolayısıyla iktidar duysun diye, sakın ha sakın; basın özgürlüğüme, sosyal medya özgürlüğüme dokunma. Şu veya bu şekilde beni susturmaya çalışma. Konuşan Türkiye geleceği kurar, iktisadi anlamda gelişir sosyal anlamda mutlu olur. Onun için konuş Türkiye, susma. Konuş Türkiye, sakın özgürlüğüme dokunma” dedi.

 

‘HÜRRİYETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ’

 

Özgürlüklerin iktidarın keyfiliğine feda edilemeyeceğini belirten Çayır, “Bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanyayı duyan milletin ve kamuoyunun duyarlı olabileceği yere kadar sürdürmeyi… Çünkü bir yerde özgürlük olmazsa insanlık olmaz, istikbal, huzur güvenlik, iktisadi gelişme olmaz. Herkes bilmelidir ki geleceğimizin de şimdi rahat yaşamamızın anahtarı özgürlüğümüzdür. Özgürlüğümüzü korkulara yem edemeyiz. Özgürlüğümüzü iktidarın keyfiliğine şu ya da bu şekilde feda edemeyiz. Hürriyetimize sahip çıkacağız, irademize sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

 

Çayır, konuşmasının başında dün partisi için acı bir gün olduğunu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Karakaş’ın vefat ettiğini belirterek bunun büyük bir kayıp olduğunu söyledi.

 

Çayır’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

DAVA ÖRGÜTLÜ DELİL KARARTMAKTAN YERİNE ADİ HIRSIZLIKTAN AÇILIYOR

 

Çarşamba günü Kahramanmaraş’taydık Muhsin Yazıcıoğlu davası görüldü. Ne yazık ki bu dava birileri tarafından içi boşaltılmış, kamuoyuna dönük mahkeme görülüyor mu görülüyor, havasına büründürülmüş. Suikast davası açılmıyor, hırsızlık davası görülüyor. Bizimle dalga geçiliyor, içi boşaltılmış, sulandırılmış bir dava. Görülen dava örgütlü delil karartmaktan açılması gerekirken adi hırsızlıktan açılıyor. Adam gibi görün davayı, göz boyamayın. Yarın bir gün bu millet yakanıza yapışır. Türk milletinin yüzde 99’u Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü diyor kaza ise çıkın anlatın adam gibi.

 

TUZUN BİLE KOKTUĞU SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

 

Türkiye siyaseti, yönetimi, sistemi de amacına uygun olmayan bir hale getirilmiş vaziyette. Demokrasinin vazgeçilmez unsurları olan siyasi partiler birbirinin kopyası. Temel problemleri çözmemişiz, adaleti ve liyakati ötelemişiz. Milli Yol bu ezberi bozmak için çıktı. Tuzun bile koktuğu bir sistemi değişime ve dönüşüme uğratmak için yola çıkmış bir parti. Mevcut siyasi iktidar korkutarak siyaset yapmayı tercih ediyor. Oy devşirerek iktidarlarını sağlamlaştırmaya çalışıyor.

 

DEMİREL’İN, ÖZAL’IN, TAYYİP BEY’İN ZENGİNLERİ… DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

 

Millet günlük yaşıyor, rızık peşinde iken bütün iktidarlar kendilerini partilerini düşünmüşler. Demirel’in, Özal’ın Tayyip beyin zenginleri… Değişen bir şey var mı, yok? Bu kokuşmuşluğu yok edeceğiz. Bu ülkede insanlar Cumhur-Millet ittifakına mahkum mu? Senin golün iki üç oy daha fazla almak mı, sen ahvalimizi değiştirdin mi? 20 yıldır yapamadığın hangi şey var, kim elini tuttu sana engel oldu? Tek başına iktidardın ne yaptın?

 

SAVAŞTAKİ RUSYA’NIN PARASI DEĞER KAZANIYOR SENİN PARAN DEĞER KAYBEDİYOR 

 

2002 yılında bir Bulgar parası bizimle hemen hemen eşitken şu anda 9,44 TL, onların bir levası bizim 10 misli. Gürcistan komşumuz, 1 yıl önce 2,8 TL şu anda 6.6 TL, giriyorlar Hopa’dan, Artvin’den Türk’ün ucuz malını eve götürüyorlar. Irak Dinarı bir yılda yüzde 113 bizim para karşısında değer kazanıyor. Azerbaycan Manatı bir yılda yüzde 110 değer kazanıyor, bir manat 10.9 TL. Savaş halindeki Rusya’ya yüzde 158 değer kaybediyor senin paran. Suriye parası karşısında TL bir yılda yüzde 111 değer kaybetmiş, savaş halinde, içimizdeki göçmenlerin ülkesinde bizim para karşısında parası değer kazanıyor.

 

MİLLETİ UYANDIRMAK BİZİM İŞİMİZ

 

Türkiye’nin yeni bir sese, yola ihtiyacı var, eski kafayla bu iş olmaz. Türkiye’de 35 milyon insan borçla yaşıyor bu da resmi, borcu borçla kapatan vatandaşlarımızın sayısı hariç. Her şeyi iktidarı yeniden nasıl kurarız üzerine kurguluyorlar. Alevileri bu sefer gündemine alıyor buradan oy devşirir miyim diye. Onlar için gücü elinde tutmak lazım. Milleti uyandırmak bizim işimiz. İktidar seçime doğru alanları daraltmak için adımlar atmaya devam edecek çünkü farklı ses, hakikatin sesini istemiyor. Kılıçdaroğlu’nu kendine göre bulmuş onunla oyun oynuyor. Yarın bir gün Milli Yol yola çıkınca onunla oynayamayacaklar. Bana kimse siyaseten, kazanç açısından yalan söyleyemez, milletin aleyhine el kaldırtamaz.

 

Biz Milli Yol olarak bu kokuşmuş, köhne düzeni değişime uğratarak Türkiye’de her şeyi normalleştirmeyi hedefliyoruz. Siyaseti özgürleştireceğiz ve süreli hale getireceğiz, sonsuz siyasete hayır. Anka kuşu yola çıktı. Bizler yeniden küllerinden yeniden doğan birer Bozkurt birer Anka kuşuyuz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABER MERKEZİ

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS