İçeriğe geç

İsveç Hükümetini Kınıyoruz ve Lanetliyoruz

İsveç Hükümetini Kınıyoruz ve Lanetliyoruz

MİLLİ YoL Partisi İsveç’te Kuran-ı Kerim’in yakılmasını, İsveç’in Ankara Büyükelçiliği önünde protesto etti.

 

Büyükelçiliğin önünde bir araya gelen partililer siyah çelenk ile İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına tepki gösterdiler. Milli Yol Partisi Genel Başkanı Yardımcısı Şeref Canlı burada yaptığı konuşmada, aşırı ırkçı bir vatandaşın Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’i yakmasını şiddetle kınadıklarını söyledi.

 

“İsveç hükümetini kınıyoruz ve lanetliyoruz”

 

Yapılan bu hareketin alçakça işlenmiş, iğrenç bir nefret suçu olduğunu kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Canlı, şunları söyledi.

 

“Yapanlar, yaptıranlar, izin verenler, yol gösterenler işlenen suçun ortağıdır. Müslümanları hedef alan ve kutsal değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eylemini nefret suçu olarak görüyoruz, kınıyoruz. Bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya Milli Yol Partisi olarak tüm ülkeleri, uluslararası kuruluşları İslam düşmanlarına karşı somut tepkiler vermeye çağırıyoruz. Kur’an-ı Kerim’e yapılan insanlık dışı davranış asla kabul edilemez. Bir nefret suçunun zirvesi olan faşizmi lanetliyoruz. Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına izin verilmesi tüm dinlere ve inanç hürriyetlerine karşı bir tehdittir. İslamiyet hoşgörü dinidir. Kur’an bizimdir. İncil, Tevrat, Zebur bizim kutsallarımızdandır. Milli Yol Partisi olarak Kur’an-ı Kerim’i yakarak Müslümanlığı hedef alan, Müslümanlığa hakaret eden bu faşizm eylemini ve İsveç hükümetini kınıyoruz ve lanetliyoruz…”

 

Haber Merkezi

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS