İçeriğe geç

‘Kandil’le Görüşenlerle, Görüşülemez’ Diyenlere Ne Oldu?

‘Kandil’le Görüşenlerle, Görüşülemez’ Diyenlere Ne Oldu?

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, A KP’nin anayasa değişikliği teklifi için HDP’yi ziyaretine ilişkin olarak, değerlendirmelerde bulundu.

 

Remzi Çayır: “Daha dün, Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Bahçeli, ‘HDP PKK’dır. PKK ile iş tutan HDP ile yan yana duranlardır’ dedi. Bu konuda başka partileri suçladılar mı? Suçladılar. Çıkıyorlar duruma, menfaate göre Altılı Masa’nın altında olduğunu iddia ettikleri şey Cumhur İttifakının orta yerinde çıkıyor. Adam oturmuş heyet halinde görüşüyor” dedi.

 

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır, bugün partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. “8-9 ayda Milli Yol Partisi, siyasi partiler yasasının barajını aştı. Milli Yol Partisi, mayıs ayında yapılacak bir erken seçime dahi hazır durumda” diyen Çayır, özetle şunları söyledi:

 

“Bunlar ‘kötüydü, teröristti, Kandil’di, görüşülmezdi’ diyenler ne oldu?”

 

“Türkiye’nin şu an eksikliğini hissettiği en önemli şey ilkeli duruştur. Türk siyaseti şu an güvensiz, siyasetçi güvenilmezse bunun tek bir sebebi var. Dün söyledikleri başka bugün söyledikleri başka. Daha dün, bir hafta önce, 20 gün önce sayın Cumhurbaşkanı, sayın Bahçeli ya da benzeri liderler çıkıp ‘HDP PKK’dır. PKK ile iş tutan HDP ile yan yana duranlardır’ dedi. Bu konuda başka partileri suçladılar mı? Suçladılar. ‘İş tutuyorsunuz, teröristler’ dediler mi? Dediler. Çıkıyorlar duruma, menfaate göre Altılı Masa’nın altında olduğunu iddia ettikleri şey Cumhur İttifakı’nın orta yerinde çıkıyor. Adam oturmuş heyet halinde görüşüyor. Bunlar ‘Kötüydü, teröristti, Kandil’di, görüşülmezdi’ diyenler ne oldu? Nasıl oluyor bu işler? Milleti ahmak yerine, enayi yerine koymaktır bu. ‘Biz ne dersek, millet inanır’ demektir. 

 

“Paramız yok pulumuz yok, dayımız yok”

 

Ülkeyi getirdikleri yeri görmezden gelip, ‘Yaparsak biz yaparız. Rüşveti önlersek biz önleriz. İşsizliği biz önleriz’ demeleri 20 yıl sonra Türk milletini koyun yerine koymaktır, koyun. 21 yıldır işsizliği niye önlemedin? Adaleti niye ayakta niye tutmadın? 21 yıldır rüşveti niye önleyemedin ya. Niye önleyemedin? Çıkar siyasetinin varacağı yer burasıdır. Bugün sayın Erdoğan bu işin öncülüğünü yapıyor. Dün Demirel’di. Yarın bu sistem devam ederse başkaları yapar. Sonuç değişmez. Paramız yok pulumuz yok. Dayımız yok. Dışarıdan kimseden icazet almak için Amerika’dan Almanya’dan kimsenin kapısını çalmıyoruz.”

HABER MERKEZİ

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS