İçeriğe geç

Milletimize söyleyecek sözlerimiz, sunacağımız projelerimiz var

Remzi Çayır: Milletimize söyleyecek sözlerimiz, sunacağımız projelerimiz var

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Milletimize söyleyecek sözlerimiz, sunacağımız projelerimiz var. Milli Yol Partisi milletimizle mutlaka buluşmak zorundadır. Türkiye’nin ve dünyanın adaletli bir ortama ihtiyacı var. Bunun için iktidar olmamız, milletimizle buluşmamız lazım” dedi.

 

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Çayır, Türkiye’de daha derin krizlere yol açmadan bilimsek hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Çayır, bu anlayışla devam edildiği sürece Türkiye’nin problemlerinin çözümleyeceğini belirtti. Çayır, Türkiye’nin derhal yeni bir anlayışa, vizyona, bilim ve ilimin ışığında üretime ve çözüme ihtiyacı olduğunu kaydederek, “Borç ekonomisinden Türkiye’yi kurtarıp, üretim ekonomisine geçmedikçe, istihdam amaçlı yatırımlar teşvik edilmediği ve reel sektör hayatın içerisine sokulmadığı müddetçe problem bitmez ve her dönem aynı şeyler tekrarlanıp durur. Biz o zinciri kıracağız. Onun için dedik ki, ‘Milli Yol Aklın Yolu, Milli Yol Çözümün Yolu’. Biz mutlak anlamda üretime dayalı bir sistem getireceğiz. Halkımıza sesleniyorum, ‘ey Türk milleti ne olacak deme, gelecekten umudunu kesme, Allah’ın izniyle biz varız; hayatın gerçeğinin tam ortasında Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları var” diye konuştu.

 

‘BUNU MİLLİ YOL HAREKETİ HAYATA GEÇİRECEK’

Çayır, Milli Yol Partisi’nin iktidarlığında kimsenin inancına karışılmayacağını söyleyerek, “Kimsenin ibadet şekline de karışmayacağız. Kim nasıl ibadet etmek istiyor, nasıl inanmak istiyorsa, başkasının inancına ibadetine karışmadan, kamu düzenini bozmadan, yasaları çiğnemeden, yasalara uygun bir şekilde istediği ibadethanesini açabilir; ibadetini, ritüellerini yerine getirebilir. Hiç sıkıntı yok. İnsanlar bu şekilde davranıyorlar diye neden kötü olsunlar. Bunlar Orta Çağ’ın karanlık düşünceleridir. Türkiye bunları hak etmiyor. Biz bir Türk milletiyiz ve birlikte yaşama yetisine sahibiz. Hiçbirimiz inancımızdan, rengimizden, dilimizden, dinimizden, coğrafyamızdan ötürü birimizden üstün değiliz, aşağı da değiliz. Biz kardeşiz. İnşallah bunu da Milli Yol hareketi hayata geçirecek. Hiçbir zaman ayrımcılık sebebi yapmayacaktır. Milletimize söyleyecek sözlerimiz, sunacağımız projelerimiz var. Milli Yol Partisi milletimizle mutlaka buluşmak zorundadır. Biz 130 yıllık bir geleneği, alışkanlığı ters-düz etmek istiyoruz. 130 yıllık ‘böyle gelmiş, böyle gider’ düzenini alt üst etmek istiyoruz. Türkiye’nin ve dünyanın adaletli bir ortama ihtiyacı var. Bunun için iktidar olmamız, milletimizle buluşmamız lazım” dedi.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS