İçeriğe geç

Milli Yol Partisi’nden Türkiye Değişim Partisi’ne İade’i Ziyaret

Milli Yol Partisi’nden Türkiye Değişim Partisi’ne İade’i Ziyaret

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi ÇAYIR, beraberindeki Heyetle Birlikte Türkiye Değişim Partisi’ne iade-i ziyarette bulundu.

 

İade-i ziyarette ülkemiz meseleleri üzerine fikir alışverişinde bulundu. Ziyaret yaklaşık yarım saat sürdü. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

 

Remzi Çayır basın açıklamasında yeni bir parti gibi görünseler de temelleri ve mazilerinin geçmişe dayandığını belirterek: “Türkiye’nin tekrara ihtiyacı yok. 130 yıllık bir ezber var. Bu ezberi bozacaklar da bizleriz. Türkiye’nin acil bir genel affa ama çerçevesi doğru belirlenmiş bir genel affa ihtiyacı var. Dahası cezaevlerinin yeni bir infaz yasasına ihtiyacı var. Akıllı ve gerçekten insani bir infaz yasasına ihtiyaç var. Hapishaneler, girenin nasıl çıkacağının belli olmadığı yerler. Hiçbir program yok, insanları bırakmışlar koğuşlara; ne zaman ve nasıl çıkacakları belli değil. Bu düzensizliğe de son vermek için bir irade, bir akıl, bir iktidar lazım. İnşallah biz oluruz” diye konuştu. 

 

Mustafa Sarıgül ise siyasi partiler arasında iş birliğinin her zaman yapılması gerektiğini ifade ederek: “Siyasi partilerle iş birliği, güç birliği herkesle yapılmaz. Vatanını milletini sevenlerle yapılır. Şimdi, ‘Alparslanlar da bizim, Fatih Sultan Mehmetler de bizim, Mustafa Kemal Atatürkler de bizim’ deme zamanı. Malazgirt de bizim, Kocatepe de bizim. Biz, ‘Malazgirt’ten Kocatepe’ye tam bağımsız Türkiye’ diyen bir siyasi partiyiz. Türkiye’nin topraklarına ne ekilip biçileceğinin kararını Amerika veremez Avrupa Birliği veremez. Türkiye Cumhuriyeti Parlamentosu ve Türkler verir. Türklerin Türklerden başka dostu kesinlikle yoktur” dedi.

Misafirperverliklerinden dolayı Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa SARIGÜL Bey ve Yönetimine teşekkür ediyoruz.

 

Haber Merkezi

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS