İçeriğe geç

Muhalefet Kazanmamak İçin Elinden Gelen Her Şeyi Yaptı

Muhalefet Kazanmamak İçin Elinden Gelen Her Şeyi Yaptı

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır; “Dar gelirliyi enflasyonun altında ezdirmeyeceklerdi. Karadeniz’den doğal gaz, Gabar’da petrol fışkıracaktı. Muhalefet de kazanmamak için elinden gelen her şeyi yaptı” dedi…

 

Milli Yol Partisi’nin Ankara 1’inci Olağanüstü İl Kongresi, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır da katıldı. Kongrede, Ankara il başkanlığına seçime tek aday olarak giren Celal Söylemez seçildi.

 

“İnsan Varsa Devlet Vardır”

 

Kongrede konuşan Başkan Çayır, Milli Yol Partisi’nin sadece bir parti hareketi olarak algılanmaması gerektiğini söyleyerek; “Bu hareket; Türkiye’de yapısal değişikliği öngören, inkılabı, devrimci ve ülkücü bir harekettir. Eğer siz Milli Yol’u doğru okumaz, tarif edemezseniz, yanlış gidersiniz. Bu hareket, mevcut hiçbir siyasi parti ile kıyas edilemeyecek kadar insanın özgürlüğünü, inancını ve varlığını merkeze oturtturmaktadır. İnsan varsa devlet vardır. İtibarı, insanın özürlüğünde ve kutsallığından arayan davanın adı ‘Milli Yol’dur diye konuştu.

Konuşmasında iktidara ve muhalefete de eleştirilerde bulunan Başkan Çayır, “Hayatı ucuzlatacaklardı. Dar gelirliyi enflasyonun altında ezdirmeyeceklerdi. Karadeniz’den doğal gaz, Gabar’dan petrol fışkıracaktı. Muhalefet de kazanmamak için elinden gelen her şeyi yaptı. Işığı olmayan insanların, çevresine de ışık saçma şansı yoktur. Adamın kendine hayrı yok, millete hayır tavsiye ediyor. Buna kim dönüp bakabilir” ifadelerini kullandı.

 

“Bundan Sonraki Seçimlerde Remzi Çayır Cumhurbaşkanı Adayıdır

 

14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçiminde partililerine kendi adaylarını çıkarmayı tavsiye ettiğini söyleyen Başkan Çayır, “Üzülerek ifade ediyorum ki; kimisi döndü bana dedi ki ‘Daha yeniyiz, yolumuz var. Lütfen biraz öne çıkmayalım’. Başkası da başka şeyler söyledi. Buradan ilan ediyorum; bu hareketin başında olduğum müddetçe, bundan sonraki seçimlerde Remzi Çayır cumhurbaşkanı adayıdır. Milletle bulaşacağız. Bu hareket, temiz cumhurbaşkanı adayını milletle buluşturacaktır. Yaptığımız hatayı tekrarlamayacağız” dedi.

 

“Faizi Yükseltmeye Devam Ediyorlar”

 

Başkan Çayır, iktidara ekonomi üzerinden eleştirilerini sürdürerek, “Sayın Cumhurbaşkanı dedi ki; ‘Ben ekonomiden anlıyorum, bu işin üstadıyım’. Faizi, emirlerle %8 buçuğa kadar indirdi. Ekonominin bir bilim, akıl işi olduğunu unuttular. Merkez Bankası faizi %8 buçuk, bankaların faizi %40-50, enflasyon %100 oldu. Sonuç ne oldu? Senin ‘faiz sebep’ dediğini kabul etmedi, yeni bir teoriyle işe başladı ve faizi yükseltmeye devam ediyorlar” diye konuştu.

 

“Sessiz Çığlık… Duran Adam Eylemi

 

Mili Yol Partisi’nin bütün Türkiye’nin ana meydanlarında, zamlara karşı eylem yapacağını söyleyen Başkan Çayır, “Yöneticilerimiz, sembolik olarak ‘Sessiz Çığlık, Duran Adam Eylemi’ yapacak. Haftada bir kez yarım saat şehir meydanlarında boy göstereceğiz ve milletin derdini sessiz çığlıkla haykıracağız. Böyle geldi ama böyle gitmeyecek. ‘Artık yeter, zamlar hayatımızın bir parçası olamaz, kaderimiz hiç olamaz’ diyeceğiz. Siz ayağa kalkmazsanız millet de kalkmaz. Siz bu ülkenin sevdalısı ve delisisiniz. Deliler öne çıkmazsa akıllılar gelmez” ifadelerini kullandı.

 

***

Genel Başkanın konuşmasının tamamını buradan izleyebilirsiniz...
Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS