İçeriğe geç

PKK Seçimlere Müdahale Etmiştir!!

PKK Seçimlere Müdahale Etmiştir!!

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır; “PKK seçimin sonucunu belirledi ve ne yazık ki buna çanak tutanlar, alkış tutanlar oldu. Bu gerçekleri milletimize önümüzdeki günlerde anlatmak zorundayız. Oyun içinde oyun oynamaya gerek yok. Bazı hakikatlerin farkındayız. Bir kaç insanın, bir anlayışın ve bir iktidarın düşüncesi Türkiye’nin geleceği midir?” diye sordu…

 

Milli YoL Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır haftalık basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Başkan Çayır; Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yeni ekibinin, dünyadaki ve ekonomideki gerçekler ışığında hareket etmesini umut ettiğini belirterek; “Umarım kendi kafalarına göre, kendi heveslerine göre veya emirle ekonomi yönetmeye kalkmazlar. Emirle ekonomi yönetilmez” diyerek sözlerine başladı.

 

Başkan Çayır göreve başlayan hükümeti tebrik ederek; “İnsanlar hiçbir zaman milletin sözünün üstüne söz söyleyemezler. Hükümetin milletimiz için başarılı olmasını isteriz. Dün söylediklerimizi dikkate alırlarsa, dün söylediğimiz ikazları, kulaklarına küpe yaparlarsa, ‘ben bilirim’ demezlerse, Türkiye kazanır. Acı reçete, elbette Türkiye’yi beklemektedir. Bunun farkındayız. Dün söyledikleri ve ortaya koydukları manzarayla bugün milletin karşı karşıya olduğu gerçekler aynı değil. Siz gerçeklerle hareket etmek zorundasınız. Hele iktisat ve ekonomi, gerçekleri ıskalayan hiçbir görüşü, düşünceyi, yaklaşımı kabul etmez. Eğer realiteyle hareket etmez, geçmişte olduğu gibi ‘ben bu işi bilirim, ben bu işin ustasıyım, ben yeni bir ekonomik model ortaya koyuyorum, faiz sebep enflasyon sonuçtur’ derse sonuçlar aynı olur” diye konuştu.

 

“Emirle Ekonomi Yönetilemez”

 

Başkan Çayır; “Umarım kendi kafalarına göre, kendi heveslerine göre veya emirle ekonomi yönetmeye kalkmazlar. Emirle ekonomi yönetilmez. Para, asker değil ki. Para, daha çok üreyeceği yere doğru gider. Bu bir kural. Daha çok rahat edici, huzur bulacağı yere doğru gider. Artık Türkiye’nin şapkasını önüne koyup, gerçekler ışığında bir geleceği kurması gerekir. Ama buradan iddia ediyorum. Kim ne diyorsa desin. Bu kafayla, bu anlayışla, bu yapılanlarla eğer değişiklik göstermezlerse, eğer ray değiştiremezlerse, eğer tavır geliştiremezlerse, Türkiye’nin bu şartlarda 1,5 yılı, 2 yılı, 3 yılı görme şansı yok. Borçla borcun ödendiği bir sistem, uzun süre yaşayamaz. Kaldı ki muhataplarınızla oluşturduğunuz ilişki, güven üzerinedir. Eğer o güveni kaybederseniz, ‘ben borcumu ödeyemiyorum’ noktasına geldiğinizde işinizin yavaş yavaş başkalaştığını göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

 

“Oy İçin Milleti Birbirine Dönüştürmenin Anlamı Yok”

 

Türkiye’de alım gücünüm azaldığını söyleyen Başkan Çayır; “Eskiden asgari ücretlinin birkaç tane kurban aldığı bir dönemden şu an kurban alamadığı, kurban kesemeyeceği bir döneme doğru gidiyoruz. Bu millet ne yazık ki bu gerçekle, yaşamak zorunda bırakıldı. Ben bütün olumsuzluklara rağmen inşallah Türkiye’nin bu badireden, bu çukurdan, bu tünelden çıkmasını umut ediyorum. Kafaları değiştirirlerse, anlayışları değiştirirlerse, başkalarını düşman ilan etmezlerse, kendilerine oy verenleri Müslüman, vermeyenleri gavur ilan etmezlerse, oy verenleri bu ülkenin has evladı, vermeyenleri üvey evladı ilan etmezlerse Türkiye kazanır. İnşallah bu kafayı değiştirirler. Değiştirmezlerse ne olur? İşte yaşadıklarımızı tekrar tekrar görmeye devam ederiz. Bu kafalar sırf bir oy uğruna, sırf kazanmak uğruna ikiye böldü milleti. Kimse kahraman falan değil. Kimse buradan kendisine bir hikaye de çıkarmasın. Tarih yarın yazacak. Milleti birbirine düşürmenin anlamı yok bir oy için” dedi.

 

“Bazı Hakikatlerin Farkındayız”

 

PKK terör örgütünün de bilinçli bir şekilde seçime müdahale ettiğini savunan Başkan Çayır; “PKK seçimin sonucunu belirledi ve ne yazık ki buna çanak tutanlar, alkış tutanlar oldu. Bu gerçekleri milletimize önümüzdeki günlerde anlatmak zorundayız. Oyun içinde oyun oynamaya gerek yok. Bazı hakikatlerin farkındayız. Bir kaç insanın, bir anlayışın ve bir iktidarın düşüncesi Türkiye’nin geleceği midir? Biz bölmeden, böldürmeden, birbirimizi ayırıp ve birbirimizi iteklemeden, ötekileştirmeden geleceği kurmak zorundayız. İktidarların temel ödevi de budur. Bizi bir yerde, bir arada tutmaktır. Oy uğruna bizi kimse bölmemeli. Bu anlayışların bu ülkeye verebileceği hiçbir güzellik yok. Bu anlayışlardan derhal uzaklaştırılması gerekir. İktidarın da muhalefetin de elini şöyle kafasını arasına alması lazım” dedi.

 

“Türkiye’nin Birlik ve Beraberlik İçinde Gerçeklere Odaklanması Gerekiyor”

 

Ülkenin geleceğini belirleyecek olanın birkaç insanın veya iktidarın düşüncesi olmadığını vurgulayan Başkan Çayır; Türkiye’nin bölünmeden birbirini ayırmadan ve birbirini iteklemeden hareket etmesi gerektiğini belirtti. Siyasi aktörlerin oy uğruna toplumu bölmek yerine bir araya getirmeleri gerektiğini ve bu anlayışlardan uzaklaşılması gerektiğini ifade etti. İktidarın ve muhalefetin elini kafa arasına alarak ülkenin geleceği için birlikte çalışması gerektiğini vurguladı. Milli Yol Partisi başkanı Çayır Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerçeklere odaklanması ve ekonomik/siyasi değişimlere yönelmesi gerektiğini vurguladı…

 

***

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS