İçeriğe geç

Remzi Çayır: Milletimiz bize yetki verirse üretime dayalı ekonomiye geçeceğiz

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Milli Yol Partisi olarak milletimizin huzurunda iktidar talebimizi koyacağız. Milletimiz bize yetki verirse, üretime dayalı bir ekonomiye geçeceğiz” dedi.

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Çayır, Türkiye’nin güvenliği, huzuru ve Türk milletinin istikbali için içeride ve dışarıda tedbir almak zorunda olduğunu söyledi. Türkiye’nin sınır ötesinde kendisine tehdit oluşturan bölücü terör unsurlarına karşı gerekli adımları atma hakkına sahip olduğunu belirterek, “Hiçbir ülke kendisine çekilmiş bir silaha karşı gerektiği gibi cevap verir. Ancak oluşturulmak istenen Türkiye’nin kendi geleceği ile ilgili koridor çabası doğrudur, yerindedir, akılcıdır. Türkiye’nin ve bölgenin gerçeklerine uygundur” diye konuştu.

Çayır, dünyanın pandeminin ve Ukrayna-Rusya savaşının oluşturduğu kaostan kurtulmak üzere olduğunu söyleyerek, “ABD ve Avrupa başta olmak üzere yıllık enflasyon rakamları normalleşiyor. Türkiye olarak hala tırmanıştayız. Bunun sebebi de üretime dayalı bir ekonominin olmamasıdır. Borcu borçla kapatarak devam ediliyor. Türk gençleri geleceğini dışarıda arıyor. Bunun sebebi de üretim alanının olmamasıdır. Türk gençlerinin umut alanları yok edildi. Milli Yol Partisi olarak milletimizin huzurunda iktidar talebimizi koyacağız. Milletimiz bize yetki verirse, üretime dayalı bir ekonomiye geçeceğiz. Üretim demek istihdam, hayatın kolaylaşması demektir. Üretim endişesiz bir gelecektir. Gençlerimize sesleniyorum; ‘biz yaşadıklarınızın ve umutsuzluğunuzun farkındayız’. Bu durumdan nasıl çıkılacağını da biliyoruz. Sizi düz eğitimden kurtarıp, mesleki eğitimin ağırlık kazandığı direk üretime yönelebilen bir eğitim sistemini kuracağız. Milletimizin derdini akılla, izanla, irfanla, bilimle çözeceğiz” dedi. (DHA)

 

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS