İçeriğe geç

Saltanat Haline Dönüşmüş Siyaseti Sonlandırmak İçin Yola Çıktık

Saltanat Haline Dönüşmüş Siyaseti Sonlandırmak İçin Yola Çıktık

MİLLİ YoL Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır: “30- 40 sene bir partinin genel başkanı olunmayacak. Hala 20 sene sonra iktidar millete dönüp 5 yıl daha verin diyor. Masal anlatıyorlar” dedi.

 

Milli Yol Genel Başkanı Remzi Çayır, bugün Kocaeli İl Başkanlığında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında değerlendirmelerde bulunan Çayır ülke gündemini ele aldı.

 

“Ezberleri bozmak için siyaset yapıyoruz”

 

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Çayırova İlçe Başkanı Sıddık Azizoğlu’nun ailesine başsağlığı dilemek için Kocaeli’ye geldiğini ifade eden Remzi Çayır, “1991’den beri bizimle birlikte olan Yaşar Erdoğan kardeşimizi bugün kaybettik. Ona da Allah’tan rahmet diliyoruz. Yarın onun cenazesine de katılacağız. Biz Milli Yol Partisi olarak ülkemizde süre gelen ezberleri bozmak, bugüne kadar sürdürülen siyaseti değişime uğratmak için, birileri için makam kapısı olan siyaseti milletin hizmet kapısı yapmak için siyaset yapıyoruz. Siyasetin kurumunun acilen değişime uğramasına yönelik inanç ile yola çıktık. Saltanat haline dönüşmüş siyaseti sonlandırmak için yola çıktık” ifadelerini kullandı.

 

“Kurt gibi bağımsız bir hareketiz”

 

Konuşmasına devam eden Çayır, “Hepsi bu ülkeyi ben kurtaracağım diyor. Biz gölgede duranlardan değiliz. Kendimize ağa seçenlerden değiliz. Aynı kurt gibi bağımsız bir hareketiz. Öyle bir şey yapalım ki bizi seven sevmeyen herkes adaletle bir yönetim kurmuşlar, liyakatle yönetilen bir yönetim kurmuşlar desin. Alttakinin de üsttekinin de bir ayrımı yok desinler. Biz bu hayalle yola çıktık. Bu yapılabilir bir hayal. Şiddet bu toplumun hayatından çıksın, herkes düşüncesini hürce ifade edebilsin, hiçbir şey faili meçhul kalmasın dedik. Öyle olursa nice Sinan Ateş’ler olur dedik, duyuramadık. 14 senedir Muhsin Yazıcıoğlu’nun katilini bulamayanlar Sinan Ateş’in ölümünden sorumludur. Bahçeli ailesine bir başsağlığı dileme tenezzülünde bile bulunmadı. Aç telefonu de ki başınız sağ olsun.”

 

“Masal anlatıyorlar”

 

Milli Yol Partisi 10 Nisan’dan sonra yapılacak tüm seçimlere katılma hakkı elde etmiştir. Milliyetçi, mazluma sahip çıkan, kendisi gibi düşünmeyene sahip çıkan ülkücü bir Cumhurbaşkanı ile ortaya çıkma gibi bir hayalimiz var. 5 günde 100 bin imzayı bizim hareket toplar. Bizim gibi düşünen kimi partililer ile görüşmelere devam ediyoruz. Bunu tabanımız ile paylaşarak karara varacağız. Kuracağımız gelecekte bir saltanat olmayacak. 30- 40 sene bir partinin genel başkanı olunmayacak. Hala 20 sene sonra iktidar millete dönüp 5 yıl daha verin diyor. Masal anlatıyorlar.

 

“Şoför işi ticarete döktü”

 

Türkiye Milli Yolu ve kadrolarını tanısın başka şeyler konuşacak. Ben var gücümle çalışıyor, koşturuyorum. Ben 64 yaşındayım, 13 yıl hapis yattım. Hapisten çıktıktan sonra Muhsin Başkan’la birlikte BBP’yi kurdum baktım şoför bizi aşağı attı, işi ticarete döktü, onu da hep beraber terk ettik. Biz 130 yıllık bir ezberin artık bozulması gerektiğini de, böyle geldi böyle gitmesin diye itiraz eden bir topluluğuz. Torunlarımıza borçlu bir gelecek bırakmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS