İçeriğe geç

Seçimlere Girme Yeterliliğini Kazandık

Seçimlere Girme Yeterliliğini Kazandık

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28’nci Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Seçimleri’ne Milli YoL Partisi’nin girme yeterliliğine sahip olduğunu Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçime girme yeterliliğine sahip siyasi partilerle ilgili kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

YSK’nın yayımlanan kararında, 298 sayılı ‘Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’ ile 2820 sayılı ‘Siyasi Partiler Kanunu’nun ilgili maddelerine göre, illerin en az yarısında oy verme günü olan 14 Mayıs 2023 tarihinden en az 6 ay öncesi itibarıyla teşkilat kurdukları ve büyük kongrelerini yaptıkları saptanan partilerin seçimlere katılma yeterliliği bulunduğu ifade edildi.

 

Milli YoL Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır bu kararın ardından yaptığı video görüntülü açıklamasında şunlar söyledi. 

 

“14 Mayıs’ta seçime gidiyoruz. Memleketimiz için insanlarımız için ülkemiz için bütün siyasi partiler için hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Barış içerisinde huzur içerisinde kardeşlik havası içerisinde bir seçime ve seçimi sonlandırmayı başarabilmeliyiz. Bazılarının ifade ettiği gibi bazılarının dediği gibi yok efendim şu kazanırsa bu olur, öbürü kazansa böyle olurmuş. Bunlar safsata… Bunların hiçbirine itibar etmeyin. Zübük siyasetinin temsilcileri veya kendisine gelecek arayanlar kendilerini şuraya bu şekilde siyaset yoluyla pazarlayanlar da çıkıp, yok efendim falanca millet ittifakı kazanırsa iç savaş çıkar öbürü kazanırsa bilmem bir savaş çıkar. Bunlar geri zekalı ve kendini öne çıkarmanın günübirlik siyasetin malzemesi yapmanın uğraşlarıdır.

 

Buradan Asil Türk milletine seslenmek istiyorum. Bu tür safsatalardan uzak gönlünüzden geçtiği gibi iradenizi sandığa götürün ve gönül rahatlığıyla istediğiniz partiye verin. Milli Yol Partisi millet iradesinin mutlak anlamda tecelli etmesi için ve siyasetin millete hizmet yolunun olabilmesi için bir itirazla ortaya çıktı. Daha adaletli ve millet iradesinin tecelli ettiği bir sistemden bahsediyoruz, seçimden bahsediyoruz. Bu tür safsataları dile getiren uyduruk ve kendini pazarlama uğraşıyla kafaları dolu olanlar millet iradesine ve millete karşı hakaret halindeler. Yok efendim milleti korkutarak milletin iradesini şöyle bu şekilde başkalaştırma yoluna gidenler cücük kafalıdırlar. Bunlar Türkiye’deki o açık ve alemi söylüyorum siyaset pazarlamacıları ve siyaset bezirganlarıdırlar. Bunlara asla itibar etmeyin. Partimizin ismiyle ve kendi cumhurbaşkanı adayımızla milletin huzuruna çıkacağız. Rahat olun, emin olun… Gelecek güzel olacaktır”

 

***

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS