İçeriğe geç

Sivas İl Kongresi Gerçekleştirildi

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Yasakların olmadığı, yoksulluğun olmadığı, kimsenin kimseyi aşağılamadığı, kimsenin zorda kaldığında dayı aramadığı bir sistemle geliyoruz. Bizim sistemimiz Adalet, Liyakat ve Üretimdir.” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Konferans Salonu’nda düzenlenen Sivas İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresi’ne Genel Başkan Remzi Çayır’la birlikte genel başkan yardımcıları, il başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Büyük bir coşku içerisinde gerçekleşen kongrede,  il başkanlığına Zeki Haral seçildi.

“BU HAREKET ASLA MİLLETE YALAN SÖYLEMEYECEK”

Milli Yol Partisi’nin sebebi ne sonucu ne olursa olsun asla ve asla millete yalan söylemeyeceğini vurgulayan Genel Başkan Remzi Çayır, “Bu hareket sizi aldatmayacak, size başka türlü görünmeyecek. Bu harekette hak neyse, doğru neyse onu alıp yukarıya kaldıracağız. Bugün başka yarın başka olmayacak. Bunun için çok çalışmamız gerekiyor. Bir hareket başarılı olacaksa ve menzile ulaşacaksa kadın ve erkeğin birlikteliğinden doğar. Bu güne kadar bizim ülkücü hareket, hep erkek hareketi oldu. Buradan bacılarıma, kızlarıma, annelerime sesleniyorum. Bu hareket kadın hareketidir, bu hareket erkek hareketidir, bu hareket hepimizin hareketidir. Sadece erkek hareketi değildir” diye konuştu.

“DURUŞMALAR GÖZ BOYAMAK İÇİN”

Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu suikastına de değinen Remzi Çayır sözlerine şöyle devam etti; “O helikoptere binmeden önce kendisi ile konuştuk. Kendisine dedim ki ‘sizi gönderdiğimiz yer umduğumuz gibi olmadı.’ Paramız yoktu paramız. Paramız yoktu, gücümüz yoktu, çünkü insanlar da ne yazık ki cari siyasette güce ve kudrete bakıyor. Hiç moralini bozmamıştı ‘hayırlısı olsun’ demişti. Sonrasında upuzun bir üç gün geçirdik. Haberi alır almaz dağa koştum. Dağa koştuğumda aslında ilk anda aramamak, kurtarmamak üzerine bir tezgâhın kurulduğunu fark edemedim. Sonra yavaş yavaş hadiseye vakıf olduktan sonra, mahkemelerin iç yüzünü gördükten sonra, sırf iş olsun şeklinde duruşmalar devam ettikçe gördüm ki Muhsin başkan öldürülmüştür.”

“İNKLAPÇI RUHLA YOLA ÇIKTIK”

Milli Yol Partisi’nin inkılapçı bir hareket olduğunu söyleyen Çayır, “Bizim siyasetimizde, bizim getireceğimiz sistemde asla ve asla yiyen de yediren de olmayacaktır. Yasakların olmadığı, yoksulluğun olmadığı, kimsenin kimseyi aşağılamadığı, kimsenin zorda kaldığında dayı aramadığı bir sistemle geliyoruz. Bizim sistemimiz adalet, liyakat ve üretimdir” diye konuştu.

 

 

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS