İçeriğe geç

Haşim YANAR

1967 Kahramanmaraş Afşin İlçesinde doğdu.

• İşletme Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksek Okulundan Mezun,
• İktisat ve Finans alanında Yüksek Lisans,
• Enerji Politikaları, Enerji Üretim Yatırım Planları alanında saha çalışmaları,
• Enerji Santrallerinde ve Enerji Bakanlığı’nda çalıştı, İnşaat ve Mağazacılık alanında faaliyet gösteren şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı.
• Çeşitli dergi ve gazetelerde yazı ve makaleleri yayınlanmaktadır.

1993 yılında Muhsin YAZICIOĞLU’nun Büyük Birlik Partisi’ni kurması ile aktif siyasi hayatı başladı.

Uzun yıllar Nizamı Alem Ocakları başkanlığı yaptıktan sonra 2002 yılından 2009 yılına, Muhsin Başkan’ın vefatına kadarki süre boyunca beş yıla yakını MKYK üyeliğinin yanında, Teşkilat Başkan yardımcılığı olmak üzere, partinin Merkez Disiplin Kurulu üyeliklerinde bulundu.

2013 yılından beri Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği devam etmektedir.

2014-2019 yılları arasında, yeniden yaklaşık beş yıl kadar Büyük Birlik Partisi Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi yaptı.

Bu süreler içerinde milletvekili adaylıkları oldu.
• 2002 yılında Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı,
• 2015 yılı 7 Haziran Genel Seçimlerinde Büyük Birlik Partisi ve Saadet Partisi ittifakının protokol süreçlerini yürüttü ve bu seçimde BBP kontenjanından Saadet Partisi Kahramanmaraş Milletvekili adayı.

2019 yılında parti içi anti-demokratik uygulamalar yüzünden Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinden, daha sonra da Merkez Karar Yönetim Kurulu görevinden İstifa etti.

Parti içi olumsuz gelişmelerin ve ilkesizliklerin yine demokratik süreçler içerisinde düzeltileceğine olan inançla kurultay çağrısı yaptı ve bu süreçte Muhsin Başkan’ın arkadaşlarının oluşturduğu “Birlikte Değişim Platformunun” sözcülüğünü yürüttü.

20 Ekim 2020 tarihinde yapılan Büyük Birlik Partisi Kurultayında Genel Başkan Adayı oldu.

Adaylık süreci ve kurultay gününde karşı karşıya bırakıldığı gayri hukuki ve anti-demokratik uygulamalarla %85 delege desteğinin %30’a düşürüldüğü bir kurultay deneyimi yaşadı.

Partisinin kuruluş ilkelerinden saptığı inancı ile bir grup arkadaşı ile birlikte, yurt çapında yaptığı istişareler sonunda yeni bir parti kurmaya karar verilmesiyle, 2021 yılının sonunda 28 yıldır tüm birimlerinde hizmet ettiği Büyük Birlik Partisi üyeliğinden istifa etti.

Kurucuları arasında olduğu Milli Yol Partisi’nin Genel Sekreterlik görevini yürüttü...

Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS