İçeriğe geç

Dr. Şeref CANLI

Genel Sekreter

1954 ANKARA

İlkokul tahsilini Ankara Çalışkanlar İlkokulu’nda, Orta Okul tahsilini Ankara Yıldırım Beyazit Lisesi Orta Kısmında, Lise tahsilini Ankara Ticaret Lisesi’nde tamamladı. Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra fark derslerini vererek Ankara Anafartalar Lisesi'nden de diploma aldı.

Yüksek Okul tahsilini, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (AİTİA) Ekonomi-Maliye bölümünden mezun olduktan sonra, aynı Akademi İdari Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans (Master) yaparak "Kamu Yönetimi Uzmanı" olmuştur. Aynı akademik kariyeri devamında Gazi Üniversitesinde doktorasını tamamlamıştır. "Dünya'da ve Türkiye'de İşçi Sendikacılığı ve Siyaset" konulu Tez çalışması Prof. Dr. Nuri TORTOP danışmanlığında tamamlanarak Üniversite Kurulunca kabul görmüştür. Ayrıca, Siyaset ve Sendikacılıkla ilgili çeşitli makaleleri mevcut olup bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma hayatına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında memur olarak başladı. İlgili Bakanlıkta çeşitli memuriyetlerden sonra İdari ve Mali İşler Daire Başkanı, Araştırma Planlama Koordinasyon Kurulu Uzmanı, Bakan Özel Kalem Müdürü, Müfettiş ve Başmüfettiş görevlerinden sonra naklen Orman Genel Müdürlüğüne Başmüfettiş olarak atandı. Başmüfettiş kadrosu üzerinde kalmak kaydıyla görevlendirme ile İşçi İşveren İlişkileri Daire Başkanı ve Merkez Satın alma Komisyon Başkanlığı görevlerinde bulundu. Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekilliği yaptı ve bu görevinden emekli oldu.

Orman Genel Müdürlüğünde Başmüfettiş iken 1994 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Keçiören Belediye Başkanlığını kazanınca 1994 yılının Nisan ayında merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ beyefendi Makamlarına çağırarak sözlü talimatlarıyla Ankara Keçiören Belediye Başkanlığında Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine geçici olarak görevlendirildi. Bu görevini 1996 yılı Eylül ayına kadar devam etti.

1974 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında memur iken arkadaşlarıyla Ülkücü Memurlar (ÜLKÜM) Birliğini kurarak Kurucu Genel Başkanlığı’nı yapmıştır. AİTİA'sından mezun olduktan sonra, Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar (ÜMİTBİR) Birliğinin kurucuları arasında yer almıştır.

AİTİA'dan mezun olduktan sonra ayrıca fark derslerini vererek Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesini de bitirmiştir.

Ülkücü davasının kurucusu ve lideri merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ ve Merhum Şehit Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU ile tanışma ve çalışma şerefi nasip olmuştur.

Kurucuları arasında yer aldığı Milli Yol Partisinde Sayın Genel Başkan Remzi ÇAYIR beyefendinin görevlendirmeleri ile Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 5 çocuk babasıdır

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS