İçeriğe geç

Dr. Şeref CANLI

Genel Sekreter

1954 ANKARA

İlk tahsilini Ankara Çalışkanlar İlkokulunda , Orta okul tahsilini Ankara Yıldırım Beyazit Lisesi Orta Kısmında, Lise tahsilini Ankara Ticaret Lisesinde tamamladı.
Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (AİTİA) Ekonomi-Maliye bölümünden mezun olup aynı Akademide İdari Bilimler Enstitüsünde Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans (Master) yaptı.
Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesinden de ikinci üniversite mezunu olmuştur.
Bilahare Gazi Üniversitesinde Kamu Bölümünde Doktora yapmıştır.

Master (Yüksek Lisans) sırasında Prof. Dr. Nuri Tortop danışmanlığında Türkiye'de Sendikacılık ve Siyaset konusunda kitap olarak basılmış olan Yüksek Lisans Tez'i mevcuttur. Ayrıca Siyaset ve Sendikacılık konularında çeşitli yazıları mevcuttur. Halen Siyaset ve Sendikacılıkla ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma hayatına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, çeşitli memuriyetlerden sonra İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Araştırma Planlama Koordinasyon Kurulu Uzmanı, Özel Kalem Müdürü, Müfettiş ve Baş müfettiş görevlerinde bulundu.
Orman Genel Müdürlüğünde baş müfettiş kadrosu üzerinde kalmak kaydıyla, Merkez Satın alma Komisyon Başkanlığı ve İşçi İşveren İlişkileri Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
Orman Genel Müdürlüğünde Baş müfettiş iken 1994 yılı Nisan ayında Başbuğumuz merhum Alparslan TÜRKEŞ beyefendinin bizzat şahsına Makamlarında tevdi ettikleri sözlü talimatlarıyla Ankara Keçiören Belediye Başkanlığında Teftiş Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. 1996 yılı Ekim ayında görevlendirilmesinin sonunda tekrar Orman Genel Müdürlüğü’ne Baş müfettişlik görevine dönmüştür.
Daha sonra Orman Genel Müdürlüğünde Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teftiş Kurulu Başkanı Vekilliği görevlerinde bulunmuş ve bu görevinden emekli olmuştur.
1974 yılında Çalışma Bakanlığında memur iken arkadaşlarıyla Ülkücü Memurlar (ÜLKÜM) Birliğinin kurucuları arasında yer almış ve Ülkücü Memurların Kurucu Genel Başkanlığı’nı yapmıştır. Bilahare üniversiteyi bitirince Ülkücü Maliyeciler Ve İktisatçılar Birliğinin (ÜMİTBİR)'in de kurucuları arasında yer almıştır.

Merhum şehit Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU beyefendi ve Merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ gibi davamızın iki mihenk taşı ile tanışma ve yakın çalışma imkanları olmuştur. Kurucuları arasında olduğu Milli Yol Partisinde Siyasi ve Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS