İçeriğe geç

Tek Çare, Filistin Devletinin Kurulmasıdır

Tek Çare, Filistin Devletinin Kurulmasıdır

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa’yı ziyaret etti.

 

Büyükelçi Mustafa, “Filistin’de yaşayanlar çok acı çekti. Filistinliler acı çekmek istemiyor artık. Huzurla yaşamak istiyorlar. Her şey yıkıldı, sular kesildi, elektrik yok, ilaçlar yok” dedi. Başkan Çayır ise ” Biz buradan sesleniyoruz, insan olun. İnsanca hukuka ve adalete, uluslararası hukuka riayet edin… Biz Milli Yol Partisi ve Türk milletinin fertleri olarak bu göz göre göre işlenen katliamlara ve bir halkın yok edilmesine razı değiliz” diye konuştu.

 

“Her Şey Yıkıldı, Sular Kesildi, Elektrik Yok, İlaçlar Yok”

 

Ziyaret sonrası ortak basın açıklaması düzenlendi. Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa şunları söyledi:

“Her şey için ve geldiğiniz için teşekkür ediyorum. İnşallah Filistin’de huzurla yaşayabiliriz. Şu ana kadar Filistin’de yaşayanlar çok acı çekti. Filistinliler acı çekmek istemiyor artık. Huzurla yaşamak istiyorlar. İsrail çok kötü davranıyor Filistin’e karşı. Her şey yıkıldı, sular kesildi, elektrik yok, ilaçlar yok. Onlar daha önce de çok kötü durumda yaşıyorlardı. Türkler, Filistin’e karşı çok iyi davranıyor, çok teşekkür ederim. Umarım bu süreç biter ve artık bunlar olmaz…”

 

“Gazze ve Filistin Halkı Abluka Altında”

 

Başkan Çayır ise; “Şu an Filistin halkının acılarını paylaşmaktan ve acılarını bütün dünyaya duyurmaktan ötürü bir vazifemiz olduğu bilinci ile buradayız. Dolayısıyla Filistin halkı, ne yazık ki yüzyıldır fiili olarak işkenceyi, abluka altında olmayı, emperyallere karşı sesini çıkarttı ve kimse duymadı. Üzülerek ifade ediyorum, başta ABD olmak üzere mazlumların yanında durmak lazımken, İsrail ile işbirliği yapmayı hep tercih etti. Şu an 6 gündür, Gazze ve Filistin halkı abluka altında. Sayın elçimizin de ifade ettiği üzere elektrikler kesik, su kesik, ilaçlar yok, insanca yaşam koşulları gittikçe yok olmaktadır. Hal böyleyken ABD’nin uçak gemisi ile Gazze’ye doğru, Filistin’e doğru gelmesinin anlamı nedir? Avrupa ve ABD, bu insanlık dramını sona erdirmek lazımken, savaşı körüklemeleri İsrail’i cesaretlendirmeleri neden?” diye sordu.

“Filistin Halkı Şu Anda İsrail’in İnsafına Terk Edilmiş Durumda”

 

Başkan Çayır; “70 kez katliam yapmış İsrail, Filistin’de. Filistin topraklarını işgal ederek kendilerine yeni vatan ediniyor, dünya seyrediyor. Şu an Filistin’de yaşayan nüfus 5 milyon, Filistin dışında mülteci olarak yaşayan nüfus 7 milyon. Filistin halkı gerçekten şu anda İsrail’in insafına terk edilmiş durumda. Buradan uyarmak isteriz, sakın bir kara hareketini kimse yeltenmesin ve Batı ülkeleri de izin vermesin. Kara hareketi demek, büyük acıların büyük ölümlerin ve soykırımların olmasına yol açar. Başta ABD olmak üzere pervasızca İsrail’in yanında yer almaya devam ederlerse ve İsrail’i cesaretlendirmeye devam ederlerse İsrail katliamlardan vazgeçmez. İsrail, adaletli bir çizgiye gelemez” dedi.

 

 

“Uluslararası Hukuka Riayet Edin. Filistin Devletinin Kurulması Tek Çaredir”

 

Başkan Çayır; Biz buradan sesleniyoruz, insan olun. İnsanca hukuka ve adalete, uluslararası hukuka riayet edin. Filistin devletinin kurulması tek çaredir. Eğer şu an bütün dünyanın tanıdığı Filistin devleti kurulmuş olsaydı, bu yaşananların hiçbiri yaşanmazdı. Herkes, kendi hukukuna ve kendi konumuna razı olurdu. Ama İsrail devlet, Filistinliler mülteci… Bu nasıl bir adalet? Biz Milli Yol Partisi ve Türk milletinin fertleri olarak bu göz göre göre işlenen katliamlara ve Filistin halkının yok edilmesine razı değiliz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

***

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS