İçeriğe geç

Türkiye’de Siyaset, Kendi Zengin Sınıfını Oluşturmak Demektir

Türkiye’de Siyaset, Kendi Zengin Sınıfını Oluşturmak Demektir

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır siyasi partilerin hepsinin emelinin aynı olduğunu belirterek, “Eskiden doğuda şalvarlı ağalar olurdu. Şimdiki siyasi ağalar, kravatlı, ceketli, modern ağalar. Fark bir tek bu. Ağalar ne derse, siyasi partideki marabalar da onu söylüyor” dedi.

 

Başkan Çayır, Kocaeli’nin Gölcük İlçe Başkanlığı kongresine katıldı ve bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Çayır konuşmasında şunları söyledi.

 

“Türkiye’de siyaset demek, çıkar demektir”

 

Türkiye siyasetinde menfaat düzeni oluştuğunu söyleyen Başkan Çayır, “Siyasi partilerin hepsinin emeli aynı. Siyaset demek, menfaat demek. Türkiye’de siyaset demek, çıkar demektir, güç sahibi olmak demektir, kendi zengin sınıfını oluşturmak demektir. Tam anlamıyla bir düzenbazlık demektir. Şu andaki cari siyaset bu. A’da da böyle, B’de de böyle, solcu da da böyle, sağcı da da böyle. Şimdi yarın aday adaylığı başvuruları açılacak. Adam daha aday bile değil, otobüsü giydiriyor. Kendisine her şeyi yapıyor ki, yarın ektiğine 1 verip, 2 almanın, 3 almanın peşinde. Hepsi böyle, düzen böyle, sistem böyle. Biz de ‘süreli siyaset olsun’ dedik. Eskiden doğuda şalvarlı ağalar olurdu. Şimdiki siyasi ağalar, kravatlı, ceketli, modern ağalar. Fark bir tek bu. Ağalar ne derse, siyasi partideki marabalar da onu söylüyor. Ben inkılap yapacağım. Biz, hep birlikte, sistemi değiştirmeye geliyoruz. Ne olursa olsun insan şereflidir, onurludur, aklı vardır, yetkisi vardır, kimseye kul, köle olmak zorunda değildir” diye konuştu.

 

“Bir kilo et çeyrek altına doğru gidiyor”

 

Birkaç ay önce asgari ücrete zam geldi. Ondan sonra her şeye zam geldi. Bir kilo et çeyrek altına doğru gidiyor ve kesilecek hayvan bulunamıyor. Ekmek aldı başını gidiyor. Bildiğin kara düzen ile yönetiliyoruz. Gelişmiş toplumlar planlama ile hareket eder, önümüzde su krizi var. Ülkeyi yönetenlere soruyorum bu sorunla ilgili bir planınız var mı? Bir kişi bir ayda 10 bin lira alırsa aç kalmadan yaşar. Yoksulluk sınırı 25 bin lira olmuş. İlk kez Türkiye’de dışardan aldığımız paranın faizi anaparayı geçti. Sattığımız mal aldığımız malın üçte birine düştü. Borçlar devam ediyoruz. Türkiye 130 yıldır borç ekonomisi ile yönetiliyor. Borç bakanlığı kurmuş tek ülke biziz. İnsanı insan görmeyen sisteme son.

 

“Fatih Erbakan’a birlikte yol yürüyelim dedik”

 

Milli YoL Partisi ile yapılan görüşmelerede değinen Başkan Çayır; “Dünyalık birkaç makam ve mevki için yamulmayacağız, yoldan çıkmayacağız. En son herkesle görüştükten sonra partililerimizin önüne bir şey koyacağız. Ben ülkeyi yönetmeye hazırım, 10 tane ülkeyi yönetmeye de hazırım. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza gerekiyor, herkes gidip ilçe seçim kurullarına imza verecek. İttifak konusunda görüştüğümüz partiler var. Bu partilerle görüşmelere devam edeceğiz. Millet Partisi bizimle birlikte yürüyecek. Erbakan Hoca’nın oğlu Fatih Erbakan ile konuştuk. Birlikte yol yürüyelim dedik. Ne karar verirler bilemiyorum. İnanın haram ile helale varamazsınız. Yanlış kayık ile doğru menzile varamazsın. Allah nasip ederse 14 Mayıs’ta yola çıkacağız ezber bozacağız” dedi.

 

“Anayasayı tümden değiştireceğiz”

 

Seçilmesi halinde yapacaklarını anlatan Başkan Çayır, sözlerine devam etti;

“Siyasi partiler yasasını, seçim yasasını ve anayasayı tümden değiştireceğiz. Bütün kitapların ve bütün peygamberlerin çağrısı olan bir tek şeye göre değiştireceğiz. Gidin Zebur’u okuyun, Tevrat’ı okuyun, İncil’i okuyun, Kur’an’ı okuyun. Muamelatla ilgili bir sürü şey var. ‘Namazı dosdoğru kılın’ der. ‘Teraziyi dosdoğru tartın’, ‘Kendiniz için ne istiyorsanız, başkası için de onu isteyin’ der. Kimi menkıbelerle birlikte size anlatır. Ama hepsinin ortak paydada bir sesi vardır. Bu ses, ‘Ey insanoğlu, kalk, izzetli yaşa’ der. Yani onurlu yaşa. Paraya, pula, makama, falana, filana boyun eğme. Düşündüğünü, inandığını dosdoğru söyle ve yaşa. Biz siyaseti bunun için yapacağız. Yoksa aynı yoldan, aynı metotla, aynı sonuca ulaşırız”

 

***

 

 

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS