İçeriğe geç

Umutsuzluk, Liyakatsizlik ve Adaletsizlik Bataklığının İçerisindeyiz

Umutsuzluk, Liyakatsizlik ve Adaletsizlik Bataklığının İçerisindeyiz

Milli YoL Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır; “2023 yılında mutsuzluk, umutsuzluk, liyakatsizlik ve adaletsizlik bataklığının içerisindeyiz. Siyaset, geçim kapısı olmaktan çıkarılmalı. Her parti ve iktidar kendi zengin sınıfını oluşturuyor” dedi.

 

Remzi Çayır, İl Başkanlığı binasının açılışı için gittiği Manisa’da yayın yapan ETV ekranlarından canlı olarak yayınlanan Objektif Bakış programına katıldı. ETV ekranlarından Milli Yol Partisi’nin çalışmaları ve vizyonu hakkında bilgiler veren Başkan Çayır, şunları söyledi.

 

67 İlde kuruluşumuzu gerçekleştirdik

 

Başkan Çayır; “Yeni bir parti olabiliriz ama mazimiz çok eskiye dayanır. 67 ilde kuruluşumuzu tamamlayarak, teşkilatlanmamıza hız verdik. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere kendi logomuzla katılacağız. Türkiye’de resmi olarak 122 tane parti var. Bizim yaptığımız bir siyaset değil, bir dava hareketidir. Türkiye’nin 140 yıllık siyasi hayatı ezbere dayalıdır. Hep birbirlerini tekrar eden düzenler başa gelmiştir” açıklamasında bulundu.

 

Bu sistem eşitlik getirmez

 

Siyasette yer alan sistemin vakit kaybetmeden değişmesi gerektiğini söyleyen Başkan Çayır; “2023 yılında iktidar ve muhalefet olarak hep aynı şeyleri söylüyoruz. 10 senede bir darbe ve hayat pahalılığı duvarına çarpıyoruz. Kutsal devlet diye bir şey yok. 140 yıllık ezberi bozmak için yola çıktık ve bu yüzden sistemi değiştirmek istiyoruz. Durumu iyi olan her türlü, her dönemde kurtarıyor bu yüzden sistemi değiştirmemiz gerek çünkü bu sistem eşitlik getirmez, hayal kurdurtmaz” ifadesinde bulundu.

 

Milletin anası ağlıyor

 

Vatandaşların mutsuz olduğuna dikkat çeken Başkan Çayır; “2023 yılında mutsuzluk, umutsuzluk, liyakatsizlik ve adaletsizlik bataklığının içerisindeyiz. Siyaset, geçim kapısı olmaktan çıkarılmalı. Her parti ve iktidar kendi zengin sınıfını oluşturuyor. Milletin anası ağlıyor, millet; devletin bekasına mı bakar? Devletin bekası kavramı hayalden başka bir şey değil. Milletin aklıyla dalga geçiyorlar ve bize masal anlatıyorlar. Kahramanlar yaratmamıza gerek yok çünkü rasyonel düşünerek hareket etmemiz lazım. Hayat pahalılığı ve adaletsizlik ülkemizin acı bir gerçeği. Birini işe alırken; işini bilen insan aramıyoruz, maalesef akraba ve tanıdık arıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Türkiye’nin tarım politikası yok

 

Teknolojik tarıma bir an önce geçilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Çayır; “Üniversiteden mezun olan öğrencilerin % 50’si işsiz. Öğrencilerin % 70’i yurtdışına gitme hayali kuruyor. Zaman kaybetmeden teknolojik tarıma geçmek zorundayız. Konya büyüklüğündeki Hollanda tarımda çığır açtı. Türkiye’nin maalesef bir tarım politikası yok. Sistemi değiştirmeliyiz ki tarımda verimi de artırabilelim. Çiftçilerimize ve üreticilerimize devletin destek vermesi gerekiyor” diye konuştu.

 

Siyasetin ticarete dönüşmemesi gerekiyor

 

İnsanların hayatlarının kolaylaştırması gerektiğini vurgulayan Başkan Çayır; “Genel merkezler, delegeyi seçer ama delegeler de genel merkezi seçer. Böyle bir sistem olabilir mi? Siyasetin, ticarete dönüşmemesi gerekiyor. 4+4 sistemini ülkemize getirmemiz lazım çünkü bir kişiye bağlı olmamalıyız. İnsanların hayatlarını kolaylaştırmakla mükellefim. İrfan, ilim ve akıl ile ülkeyi yöneteceğiz” açıklamasında bulundu.

 

Kendi Cumhurbaşkanı adayımızı çıkaracağız

 

14 Mayıs’ta kendi Cumhurbaşkanı adayını çıkaracaklarını söyleyen Başkan Çayır; “İnsanların ve partilerin birbirleriyle konuşmalarını çok değerli buluyorum. Farklılıkların, ülkenin birlik ve beraberliğinin bir parçası olduğunu düşünüyorum. Bizim gibi düşünmeyeni hain olarak damgalıyoruz. Milli Yol Partisi olarak herkesle görüşüp, konuşuyoruz. Kendi cumhurbaşkanı adayımızı çıkararak, milletimizden iktidar talebinde bulunacağız. MHP, BBP ve AK Parti’den gelen birçok arkadaşımız var. Milli Yol Partisi, milletin ortak bir vicdanıdır. Milli Yol Partisi, 9 aylık bir süreçte 47 ilde kongresini yaptı” diyerek sözlerine son verdi.

 

Haber Merkezi

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS