İçeriğe geç

Yazıcıoğlu Davasını Yeniden Açığa Kavuşturacaklarla Yürüyeceğiz

Yazıcıoğlu Davasını Yeniden Açığa Kavuşturacaklarla Yürüyeceğiz

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında seçimlerde hangi Cumhurbaşkanı adayını destekleneceği konusunda açıklamada bulundu.

 

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Başkan Çayır, Milli Yol Partisi şartlar ne olursa olsun ilkesizliğin peşine düşmeyeceğini söyleyerek, “İnandığımızdan, ortaya koyduğumuzdan, sözüyle özü bir olacak şekilde hareket edeceğiz. Asla günübirlik, duruma göre, şartlara göre hareket etmeyeceğiz. Biz milletimizle doğrularla, inandıklarımızla buluşacağız. İnanmadığımız bir şeyi neden yapalım? Vicdanımıza sığmayan, milletin menfaatine olmayan, millete gelecek kurmayan bir anlayışı milletimiz ile neden paylaşalım? Bir topluluğu bir yere taşımak, kendimizi bir şekilde güçlü kılmak için bu tür siyasetleri reddediyoruz. Milletimiz kendi geleceğini kendi inancı ve izanı ile kursun diye ortaya çıktık” diye konuştu.

 

“Bu sisteme itirazımız ve isyanımız var!”

 

Kötülere meşruiyet kazandırma anlayışının siyasetten uzak olması gerektiğini ifade eden Çayır, “Siyaset millete hizmet yolu olmalı, siyaset adaleti tesis yolu olmalı, siyaset insanı onurlu ve şerefli yaşatmalı, siyaset insanı refah içerisinde yaşatma amacı olmalı, siyaset süresiz olmalıdır. Bu sisteme itirazımız var. Bu sisteme isyanımız var. Bu sistem böyle gitmemeli. Bu sistemin en çok zorluğunu yaşayan gariplerdir. Efendilerin kurduğu dünyayı yıkmak boynumuzun borcu olmalıdır. Elektriği ucuzlatmak için seçimi mi bekleyecektik? Milletimiz ile buluşacağız. Kendimizi anlatacağız. Milletimiz ile hayallerimizi, ufuklarımızı, yapacaklarımızı, bu sistemi nasıl değiştirmek zorunda olduğumuzu, tek celsede adaleti, süreli siyaseti, liyakat kurumunu nasıl kuracağımızı, borç ekonomisi yerine üretim ekonomisini nasıl ikame edeceğimizi tek tek anlatacağız. Anlatmak zorundayız” dedi.

 

“Milli Yol Partisi’nin Kırmızı Çizgileri Var”

 

Başkan Çayır, sözlerine şöyle devam etti: “Milli Yol Partisi, kendi Cumhurbaşkanı adayı ile milletin huzuruna çıkmayı planlıyordu ancak yaptığımız istişarede arkadaşlarımız kendi Cumhurbaşkanı adayımızı çıkarmamamızı önermişti. İstişarede böyle bir sonuç çıkmıştı ve bende sonuca uydum. Milli Yol Partisi hangi Cumhurbaşkanı adayını desteklediği konusundaki görüşlerini 9 Nisan tarihine kadar açıklayacaktır. Milli Yol Partisi hangi Cumhurbaşkanı adayına destek vereceğini bu şekilde açıklayacaktır. Herkes bilmelidir ki, Milli Yol Partisi, milletin lehine, çıkarına, menfaatine ne gerektiriyorsa o şekilde hareket edecektir. Milletin ve devletin çıkarı, geleceği neyi gerektiriyorsa ve adaletli dünyanın oluşumunda kim katkı sağlayacaksa, Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasının, suikastının üstünü açık bir şekilde dosyayı yeniden açığa kavuşturacak ve bu anlamda adımlar atabilecek kimler varsa elbette ki onlarla aynı yolda yürüyeceğiz. Milli Yol Partisi’nin kırmızı çizgileri var. Milletin, vatanın, devletin birliği ile bu konuda hassas olanlarla beraber oluruz. Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasında dosyanın açılmasına ve adım atılmasına yönelecekleri dikkate alacağız. Bu anlamda söz söyleyenler ve bizimle beraber bu yolda olanlarla hareket edebileceğimizi ifade ediyorum.”

 

***

Basın açıklamasının tamamını buradan izleyebilirsiniz...

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS