İçeriğe geç

Haşim Yanar: “Yepyeni Bir Türkiye İnşa Edeceğiz”

Haşim Yanar: “Yepyeni Bir Türkiye İnşa Edeceğiz”

Deprem bölgesinden dönen Milli YoL Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sekreteri Haşim Yanar bir mesaj yayınladı.

 

Haşim Yanar sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mesajında siyasilere yönelik şu ifadelere yer verdi;

 

“Yaşanan deprem nedeniyle bir çok kişi gibi benimde yakınlarımdan en kaz altında kalanlar oldu. Bir kısmının canlı, bir kısmının cansız bedenini enkaz altından çıkardık. Yirmi bini geçen sayıda vatandaşımız vefat etti, yüz bine yakın vatandaşımızda yaralandı. Kim olursa olsun bu süreçte zarar gören herkes birinci dereceden yakınımız mesabesindedir. Bu itibarla zorluğunu bizzat müşahede ettiğim tüm acıları yürekten paylaşıyorum”

 

Hepimiz aynı gemideyiz…

 

“Şu kısa sürede bir kere daha gördük ki;
Tüm nüansları ile milletimizin irfanı, duyarlılığı, diğerkâmlığı, adanmışlığı, cesareti ve fedakarlığı, başına gelebilecek her zorluğun üstesinden gelebilecek büyüklükte ve güzelliktedir. Siyasetçisi, sağcısı, solcusu, alevisi, sünnisi, Kürdü, Türkmeni hepimiz aynı gemideyiz.

 

Deprem kimsenin partisine bakmadan herkesi aynı ölçüde yaraladı. Herkes ya bir yakınını, tanıdığı yada bir arkadaşını kaybetti. Dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte siyasi parti başkanlarını; enkaz başında kendiliğinden gelişen o kardeşlik görüntülerini bozacak üsluptan vaz geçmeye, her kesimlerden insanımızın sahada sağladığı dayanışma ruhuna mütenasip bir dil geliştirmeye davet ediyorum..

 

Şimdi yaraları sarma zamanı;
Milletimin tüm nüansları kıymetlidir, önemlidir ve gereklidir. Bu badireyi hep birlikte atlatacağız ve yeni yepyeni bir Türkiye inşa edeceğiz Allah’ın izni ile”

 

Haber Merkezi

 

Lütfen bizi takip edin ve beğenin:

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

error

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz!?

YouTube
YouTube
E-posta ile takip
RSS